Про це народний депутат, засновник ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Юрій Бойко заявив під час робочої поїздки до Херсона у середу, 30 січня.

За його словами, реформа освіти дійсно назріла, але те, що зробив нинішній уряд – це не реформа. «Це ще більше погіршило умови роботи освітян і умови навчання дітей. Перш за все, скажемо прямо, вчителів обдурили із зарплатнею. З 1 січня 2019 року мінімальна зарплатня вчителя, згідно із законом, повинна становити 7 684 гривні. Але сьогодні 60% вчителів отримують зарплату менше 7 тисяч гривень. Я вже не кажу про вчителів вищої категорії, які, згідно законодавства, повинні отримувати 12 тисяч гривен», – сказав опозиційний політик.

«Після зміни влади ми збільшимо виплати на зарплати вчителям. Зарплата вчителя вищої категорії становитиме 15 тисяч гривень, вчителя, який починає роботу – 12 тисяч гривень», – підкреслив Юрій Бойко.

Парламентарій зазначив, що в Україні не вистачає вчителів. «Навіть при тому, що тільки минулого року закрили 1400 шкіл, кількість вчителів зменшили на 14 тисяч, все одно в школах не вистачає педагогів», – наголосив засновник ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ.

Він звернув увагу на необхідність збільшення фінансування системи освіти. «Друге питання – це матеріальне забезпечення шкіл. Починаючи від ремонтів і завершуючи підручниками та обладнанням. В 2018 році система освіти була недофінансована на 14 млрд гривень. І це при тому, що, наприклад, силовиків профінансували повністю. На освіту потрібно направляти 7% ВВП. Сьогодні це лише 5%», – сказав Юрій Бойко.

Народний депутат зазначив, що програму створення опорних шкіл було провалено. «Не вистачає шкільних автобусів, дороги погані, тому виникають проблеми з тим, щоб довозити дітей до шкіл. Ми будемо розвивати школи, не допускати їх закриття», – підкреслив опозиційний політик.

Він також розкритикував скорочення кількості предметів у школах. «Об’єднання предметів, коли з 22 роблять 9 – це неправильно. Зрозуміло, що життя не стоїть на місці, з’являються нові дисципліни, треба рухатись вперед і розвиватись. Але таке об’єднання предметів призведе до того, що не буде глибини знань, знизиться рівень освіти. До таких питань потрібно підходити на базі існуючого досвіду, а також з урахуванням тенденцій розвитку світу. Систему потрібно не ламати через коліно, а адаптувати до вимог часу», – зазначив Юрій Бойко.

Останні записи