Заробітна плата вихователів дитячих садочків сьогодні складає 5 тисяч гривень, це менше, ніж отримує вчитель, а відповідальність практично така ж сама, про це сказав Юрій Бойко, засновник ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ, відповідаючи на питання журналістів у Чернігові.

Під час робочої поїздки опозиційний політик завітав до місцевого дитсадка, де поспілкувався із вихователями.

«Проблема одна – це дуже низька заробітна плата. Вихователь дитячого садочка, так само, як і вчитель, займається дітьми, відповідальність теж велика, діти малі потребують додаткової уваги. Перше, що ми зробимо після зміни влади, це збільшимо вдвічі зарплату вихователям, так само як і вчителям. Вчитель повинен отримувати гідну зарплату, а вихователь має відчувати, що про нього піклуються», – заявив опозиційний політик.

Юрій Бойко також зазначив, що негайного вирішення потребують такі питання, як матеріальне забезпечення дитячих садків та збільшення дошкільних навчальних закладів у нових мікрорайонах.

«На законодавчому рівні ми введемо норму, якщо будується новий мікрорайон, то обо»язково там має бути запланований в цій інфраструктурі дитячий садок, щоб не було надмірного навантаження на садки, які існують зараз. Це повинно виконуватись за рахунок державного бюджету, я маю на увазі зарплати вихователям. І безумовно завдання місцевої влади допомагати у вирішенні цих питань. Але в той же час ми сьогодні розуміємо, що потрібно зменшити податковий тягар з місцевої влади. Необхідно забрати ті навантаження, які для неї не властиві і які останнім часом перенесені на неї. Тоді місцева влада буде більше надавати коштів дитячим навчальним закладам», – підкреслив Юрій Бойко.

Опозиційний політик зауважив, що всі ці проблеми будуть оперативно вирішені після зміни влади.

Останні записи