Про це народний депутат, засновник ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Юрій Бойко заявив під час виступу на засіданні Ради матерів України, яке відбулося у вівторок, 9 квітня.

Він підкреслив, що демографічна ситуація в країні є надто загрозливою – ми щороку втрачаємо 200 тисяч людей. Тому потрібно терміново вживати заходів.

«Ми повинні повернути ті норми виплат при народженні дитини, які існували до 2014 року. Розмір виплати на першу дитину становив 30 тисяч грн, на другу – 60 тисяч грн, на третю та наступних – 120 тисяч грн. Курс долара був 8, і це була суттєва допомога, яка додавала впевненості молодим сім’ям.

Зараз виплати при народженні дитини необхідно суттєво підвищити. За першу дитину – до 100 тисяч грн, за другу – до 200 тисяч грн, за третю та наступних – до 400 тисяч грн. З урахуванням курсу долара, це приблизно ті ж суми, які були раніше. Це дасть можливість планувати сім’ї і впевнено дивитись в майбутнє», – зазначив Юрій Бойко.

«Друге питання – пільги, які були відібрані у матерів у 2014 р. Їх потрібно повертати, тим паче, що за нашими розрахунками на це потрібно не більше 3 млрд гривень. Це не такі великі гроші, щоб їх не змогла знайти країна», – сказав опозиційний політик.

Ще одне питання, яке задають практично всі молоді люди – це житло. «Молодіжна іпотека була започаткована у 2011 році. Ця програма не була системно реалізована, але ми її обов’язково реанімуємо. Ставка за кредитом на житло для молодої родини має бути максимум 7%. Зараз оренда житла коштує стільки ж, скільки могла б становити щомісячна виплата за іпотекою. Але це вже власне житло, а не коли ти просто віддаєш гроші за оренду. І про це мені говорять в різних куточках України – і на хімзаводі в Павлограді, і в селі під Житомиром, і вчителі в Херсоні», – підкреслив засновник ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ.

«Я впевнений, що реалізація цих заходів дозволить забезпечити позитивну демографічну динаміку. Сьогодні 90% українських студентів, які навчаються за кордоном, не збираються повертатись на Батьківщину. Причин різні – війна, немає перспективи отримання роботи з гідною зарплатою і т.д. Тому ситуацію потрібно терміново виправляти», – резюмував Юрій Бойко.

Він також подякував учасницям Ради матерів України за активну громадянську позицію і роботу над вирішенням зазначених проблем.

Останні записи