Про це заявив народний депутат, засновник ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Юрій Бойко, коментуючи журналістам голосування за законопроект №9037, який передбачає закріплення у Конституції України курс на НАТО і ЄС.

Він підкреслив, що ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ голосувала проти відповідних змін до Конституції.

«Ми голосували «проти» з трьох причин. По-перше, Декларація про державний суверенітет, прийнята у 1990 році, проголосила курс України на набуття статусу постійно нейтральної держави, яка не бере участі у військових блоках. Саме цей зовнішньополітичний курс був реалізований Актом проголошення незалежності і затверджений на загальнонаціональному референдумі 1 грудня 1991 року. Тому спроба закріпити курс на ЄС і НАТО суперечить волевиявленню громадян на референдумі», – сказав парламентар.

«По-друге, ніяких практичних наслідків прийняття цієї декларації не матиме, тому що у НАТО і ЄС з багатьох причин не збираються приймати Україну. Перш за все, основними перешкодами є: військовий конфлікт на Сході країни, божевільна корупція, серйозні проблеми, пов’язані з внутрішньополітичною кризою в Україні. По-третє, не може парламент з рівнем довіри населення аж 4% приймати рішення за весь народ України. Зовнішньополітичний курс держави повинен визначати тільки український народ на загальнонаціональному референдумі. Саме тому ми проголосували «проти»», – підкреслив Юрій Бойко.

Він зазначив, що винесення питання про вступ в НАТО у сесійну залу, – це просто передвиборчий піар президента.

«Сьогодні ми вчергове стали свідками того, як парламент втягнули у передвиборну агітацію президента. Це зроблено тільки для цього. Всі розуміють, що ні в НАТО, ні в ЄС нас сьогодні не приймуть », – зазначив опозиційний політик.

Юрій Бойко підкреслив, що у майбутньому Україна повинна стати нейтральною та позаблоковою державою. Саме на таких принципах повинна реалізовуватися зовнішня політика. Це позиція ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ.

Відзначимо, що згідно з останніми соціологічними опитуваннями, третина українців не підтримує курс країни на вступ до НАТО.

Останні записи