У середу, 20 березня, у Києві команда Юрія Бойка презентувала проект «За чесні вибори».

Координатор проекту, народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Юрій Мірошниченко наголосив на важливості проведення чесних, демократичних та прозорих виборів Президента України і презентував моніторинг порушень, зафіксованих на цей час.

Він підкреслив, що виклики, перед якими постала Україна, є надзвичайно серйозними.

«Це воєнні, економічні, соціальні виклики. Відповідно має бути високий ступінь довіри до новообраного лідера країни. Будь-які сумніви у демократичності виборів – це серйозний удар по майбутньому нашої країни. Саме тому Юрій Бойко та його команда визначили своїм пріоритетом проведення чесної кампанії», — сказав опозиційний політик.

Юрій Мірошниченко зазначив, що головним завданням проекту є фіксація та моніторинг порушень виборчого законодавства.

«Ми докладаємо зусилля, щоб порушення не могли значно вплинути на хід виборчої кампанії. Щоб нечесні методи викривалися, зафіксовані порушення отримували належну правову оцінку і усувалися. Ще є час, для того щоб виправити порушення і убезпечити країну від обрання президента, який не буде легітимним», — наголосив парламентар.

Серед наведених порушень проти Юрія Бойка: пошкодження зовнішньої реклами кандидата, заборона до показу на UА:ПЕРШИЙ агiтацiйного відеоролика Юрія Бойка, обшуки у керівників місцевих штабів кандидата, погром помешкання керівника штабу у Врадіївському районі (Миколаївська область) тощо.

Системні порушення виборчого законодавства, зафіксовані в ході моніторингу, — підкуп виборців, максимальне використання адміністративного ресурсу, залякування громадських активістів, агітаторів та працівників штабів. Сюди ж належать ліквідація виборчих дільниць на території РФ, порушення у роботі ОВК, а також те, що не було проведено тендер на закупівлю пакетів зі спеціальною системою захисту, у яких, згідно законодавства, мають транспортуватися протоколи дільничних та окружних виборчих комісій.

«Ми готові до співпраці з усіма зацікавленими сторонами, які можуть бути нашими конкурентами на виборах, але які сповідують принципи демократії, чесності, прозорості і конкурентності виборчого процесу. Ми будемо діяти у законний спосіб, щоб запобігти можливим фальсифікаціям. Закликаємо ЗМІ і наших колег з міжнародних організацій до співпраці. Ми готові координувати зусилля, щоб усувати наявні порушення та не допускати нових», — резюмував Юрій Мірошниченко.

dopovid
Останні записи