Про це заявив народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Юрій Мірошниченко, коментуючи рішення Старобільського суду про продовження арешту Олександру Єфремову ще на два місяці.

Юрій Мірошниченко брав особисту участь у судовому засіданні як один із народних депутатів, які висловили готовність взяти Олександра Єфремова на поруки. Однак суд продовжив арешт вже 18-й раз.

Юрій Мірошниченко підкреслив, що Олександр Єфремов перебуває під вартою вже майже три роки, і за весь цей час не було пред’явлено жодних доказів його провини.

«Олександр Єфремов був заарештований 30 липня 2016 року, і з тих пір абсолютно безпідставно перебуває в ув’язненні. Ніяких доказів порушення ним закону так і не було надано. Тобто невинну людину кинули за ґрати без будь-яких на те підстав», – сказав він.

За його словами, репресії проти Олександра Єфремова розгорнула минула влада. Однак те, що арешт був продовжений знову, свідчить про серйозні проблеми у системі українського правосуддя.

«Суд не взяв до уваги відсутність небезпеки порушення процесуальних обов’язків з боку обвинуваченого і готовність трьох народних депутатів взяти його на поруки. Принцип верховенства права, практика ЄСПЛ, погіршення стану здоров’я, викликане неймовірною спекою у камері, не стали достатнім аргументом для суддів. І це незважаючи на відкликання значної кількості матеріалів справи стороною обвинувачення та очевидний політичний підтекст цього процесу. Адвокати готують апеляцію, і ми спробуємо взяти Олександра Єфремова на поруки у другій інстанції», – зазначив Юрій Мірошниченко.

«Сьогодні, коли суспільний запит на справедливість і неупередженість судової системи є пріоритетом для нашої країни, подібна практика повинна залишитися в минулому. Ми будемо докладати всіх зусиль, щоб Україна стала правовою державою не тільки на папері, а й у повсякденному житті кожного громадянина», – резюмував опозиційний політик.

Останні записи