На цьому наголосив народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Юрій Мірошниченко 5 квітня під час зустрічі з представниками команди Європейської мережі організацій зі спостереження за виборами ENEMO.

Парламентарій зазначив, що зараз ще рано робити остаточні висновки. Більшість порушень, які зафіксовані командою Юрія Бойка, були подані до правоохоронних органів у вигляді заяв, подавалися позови до судів, проте видно, що реакція є не на всі такі звернення. «Деякі випадки так і не були зафіксовані через те, що люди просто боялися переслідувань. Можна говорити і про маніпуляції під час підрахунку голосів. Та, безумовно, кінцеві висновки можна буде зробити по завершенню другого туру. Ми обов`язково зробимо повний звіт для міжнародних спостерігачів, адже команда Юрія Бойка зацікавлена в чесному результаті, де виборці мають вирішальне слово», – сказав він.

В рамках зустрічі Юрієм Мірошниченком були презентовані системні порушення під час першого туру виборів Президента України, встановлені командою Юрія Бойка в рамках проекту «Юрій Бойко – за чесні вибори!».

Наприклад, на виборчих дільницях №140154 і №140432 у територіальному виборчому окрузі №60 (Донецька обл.) за даними, оприлюдненими на сайті ЦВК, кількість голосів, відданих за Юрія Бойка, виявилася у багато разів меншою, ніж згідно з протоколами з «мокрими печатками», виданими членам цих дільничних виборчих комісій.

На окремих виборчих дільницях спостерігалася видача двох бюлетенів одному виборцю, зокрема на виборчій дільниці №140628 (м. Бахмут, Донецька обл.). Офіційні спостерігачі від Юрія Бойка попередили дане порушення.

На окремих виборчих дільницях у Києві виборцям для заповнення бюлетенів видавали ручки із зникаючими чорнилами, а з Тернопільської області повідомляли про ризик використання перстнів з вмонтованими чорнилами для псування бюлетенів і визнання їх недійсними.

«Ми зацікавлені у співпраці з міжнародними спостерігачами. Команда Юрія Бойка з проектом «Юрій Бойко – за чесні вибори!» і надалі буде відстежувати ситуацію задля забезпечення права громадян на вільне волевиявлення та захисту кожного голосу», – резюмував Юрій Мірошниченко.

Останні записи