Про це заявив народний депутат України від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Юрій Мірошниченко.

На його думку, постанова ЦВК № 274 про ліквідацію 5 виборчих дільниць при дипломатичних представництвах України у РФ порушує конституційні права громадян України.

«Це рішення ЦВК навіть за мінімальними оцінками позбавляє сотні тисяч громадян України, які перебувають на території Російської Федерації, навіть потенційного права проголосувати!» – підкреслив опозиційний політик.

Він також звернув увагу на те, що на окремих виборчих дільницях у Росії голосують переважно українські дипломати і члени їх сімей.

«Так, наприклад, на президентських виборах у 2014 році на виборчих дільницях при генеральних консульствах України проголосували: у Нижньому Новгороді – 19 виборців, Новосибірську – 28, Єкатеринбурзі – 32 виборця. Але «завдяки» рішенням ЦВК навіть кадрові українські дипломати будуть позбавлені права голосу. Малоймовірно, що хтось із них поїде голосувати в Грузію, Казахстан або Фінляндію, щоб реалізувати свої виборчі права», – додав Юрій Мірошниченко.

Як юрист-конституціоналіст парламентар зазначив, що позбавлення навіть одного виборця права проголосувати неприйнятне у демократичних країнах.

«Для багатьох українських громадян за кордоном можливість проголосувати на виборах залишається чи не єдиною ниточкою, яка з’єднує їх з батьківщиною, але Українська держава цей зв’язок рішуче «відрубала», – сказав Юрій Мірошниченко.

За інформацією опозиційного політика, 10 лютого 2019 року у Харкові групи радикалів вночі намагалися знищити політичну рекламу ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ.

«Лідер нашої політичної команди, кандидат у президенти України Юрій Бойко ще 25 січня цього року, на початку президентської виборчої кампанії, чітко заявив, що виступає за чесні вибори. І ми повинні зробити все для того, щоб ці вибори були максимально чесними і прозорими», — впевнений Юрій Мірошниченко.

Останні записи