Про це заявив народний депутат України Юрій Мірошниченко, коментуючи ситуацію, в якій опинилися люди, постраждалі внаслідок Чорнобильської катастрофи.

За словами парламентаря, згідно офіційних даних вже шостий рік бюджетне фінансування чорнобильських соціальних програм зменшується. А кошти, які виділялись з Державного бюджету на реалізацію програми «Соціальний захист громадян, які постраждали в результаті Чорнобильської катастрофи», у порівнянні з 2013 роком скоротились майже у 5 разів.

«На жаль, ми можемо спостерігати скасування деяких пільг й компенсацій для чорнобильців на медичне обслуговування та ряду інших пільг, до чого призвели відповідні зміни в ряд законів», – підкреслив Юрій Мірошниченко.

Народний депутат нагадав, що після протестів активних громадян та звернення опозиційних нардепів до Конституційного суду, урізання пільг чорнобильцям визнано неконституційним. Втім попри те, що рішення Суду є обов’язковим до виконання, реальний перебіг справ показує протилежну ситуацію.

«Команда ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ вважає необхідним відновити фінансування в повному обсязі пільг для постраждалих і їх сімей, передбачивши в бюджеті відповідні кошти. А також забезпечити безперебійне стабільне постачання необхідних ліків і всебічну підтримку організацій, які займаються проблемами постраждалих від аварії на Чорнобильській АЕС», – підсумував Юрій Мірошниченко

Останні записи