20 червня 2019 року у Верховній Раді України було зареєстровано проект Закону України № 10392 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо скасування довічного позбавлення волі для жінок)», автором якого є народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ  Юрій Мірошниченко.

Законопроект підготував підкомітет з питань реформування пенітенціарної системи, діяльності органів виконання покарань та пробації, очолюваний Юрієм Мірошниченком, робоча група Комітету Верховної Ради з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності та Міністерства юстиції України з реформування пенітенціарної системи, співголовами якої є Юрій Мірошниченко та заступник міністра юстиції Денис Чернишов.

Метою законопроекту є гуманізація кримінальної відповідальності для жінок, щодо яких під час встановлення кримінального покарання слід враховувати їхні природні статеві соціально-психологічні та психофізичні особливості. Завдання законопроекту — скасувати довічне позбавлення волі для жінок.

Проект Закону передбачає внесення змін до частини другої статті 64 статті Кримінального кодексу України, покликані виключити можливість призначення такого найсуворішого виду покарання, як довічне позбавлення волі, жінкам, що вчинили кримінальне правопорушення.

Зміни до статей 18, 150 та 150-2 Кримінально-виконавчого кодексу покликані привести положення цього Кодексу у відповідність зі змінами до Кримінального кодексу України та виключити посилання на установи для тримання жінок, засуджених до довічного позбавлення волі.

Останні записи