Народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Юрій Мірошниченко зареєстрував законопроект №9422 «Про внесення змін до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (щодо пенсій за віком жінкам, які народили та виховали двох і більше дітей)».

Юрій Мірошниченко наголосив, що в останні десятиліття в Україні спостерігається катастрофічне зниження народжуваності, особливо гострою ця проблема стала після 2014 року. Так, за даними Державної служби статистики України у 2013 році народилося 503,7 тис. дітей, у 2014 р. – 465,9 тис., у 2015 р. – 411,8 тис., у 2016 р. – 397 тис., у 2017 р. – 364 тис., за 9 місяців 2018 року – 255,1 тис. дітей. Навіть якщо врахувати, що частину територій Україні було тимчасово окуповано у 2014 році і статистичних даних щодо них немає, то динаміка народжуваності за останні роки все одно катастрофічна.

Додаткові соціальні гарантії жінкам мають створити сприятливі умови для зростання народжуваності та виховання дітей, що в умовах глибокої демографічної кризи стає питанням національної безпеки.

Відповідно до законопроекту, однією з таких соціальних гарантій для жінок, які народили та виховали до вісімнадцятирічного віку двох і більше дітей, має стати право на призначення пенсії за віком за наявності страхового стажу меншої тривалості від встановленого законом, в залежності від кількості таких дітей. Пропонується для жінок за наявності двох дітей – зменшити необхідний страховий стаж на один рік, за наявності трьох дітей – на два роки, за наявності чотирьох дітей – на три роки тощо.

Крім того, пропонується для таких жінок до досягнення віку 60 років за наявності відповідного страхового стажу надати право на пенсію за віком в залежності від кількості дітей, яких вони народили та виховали до вісімнадцятирічного віку: за наявності двох дітей – у 59 років; за наявності трьох дітей – у 58 років; за наявності чотирьох дітей – у 57 років тощо.

Таким чином, прийняття законопроекту №9422 сприятиме покращенню демографічної ситуації в Україні, що матиме позитивний довгостроковий ефект для суспільства і держави.

Останні записи