На цьому наголосив народний депутат Юрій Мірошниченко, ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ.

Парламентар звернув увагу, що попри неодноразові заяви уряду про підвищення зарплат медикам, у контексті зростання цін на продукти харчування, комунальні послуги та рівня життя загалом – ці підвищення не є відчутними.

«Передбачалося підвищення зарплати медичних працівників на 20-30%, а дільничні лікарі – учасники медичної реформи, завдяки новому механізму повинні були отримувати 18-20 тис. гривень. Реалії, на жаль, показують зовсім інші цифри», – сказав Юрій Мірошниченко.

Опозиційний політик підкреслив, що в Україні зростає проблема кадрів у медичній галузі та назріває катастрофічний дефіцит кваліфікованих спеціалістів і необхідної техніки.

«Дуже гостро нестача лікарів відчувається у сільській місцевості. Не поодинокі випадки, коли на 7-8 сіл є лише один лікар. Але сільське населення позбавлене не тільки лікарів, а й елементарних умов для надання медичної допомоги. Можна зустріти сільські амбулаторії, що елементарно не мають води та світла, не кажучи вже про будь-яке сучасне обладнання», – наголосив нардеп.

Парламентар нагадав, що програма кандидата у Президенти України Юрія Бойка передбачає збільшення фінансування охорони здоров’я і проведення реформ, які відповідатимуть реальним потребам громадян.

«У тому числі підвищення мінімальної зарплатні медикам не менше 12 тис. гривень, залежно від навантаження та кваліфікації фахівця. Маю надію, що ці позитивні зміни відбудуться якнайшвидше», – підсумував Юрій Мірошниченко.

Останні записи