Так народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Юрій Мірошниченко прокоментував різкий підйом захворюваності на кір серед населення України.

Опозиційний політик зазначив, що Товариство Червоного Хреста України стурбоване насуванням епідемії та вимагає екстрено профінансувати боротьби зі спалахом кору. «За даними організації, у 2018 р. в Україні зафіксовано більше випадків захворювання на кір, ніж у всіх країнах ЄС разом узятих», – підкреслив він.

Парламентарій припустив, що зростання захворюваності на кір спричинене низьким рівнем вакцинації в останні кілька років, в тому числі внаслідок затримок при держзакупівлях імунобіологічних препаратів, на тлі розбалансованої системи санепіднагляду. «Головними причинами різкого підйому хвороби є дефіцит вакцин, відмова від них через побоювання з приводу якості або через низький рівень обізнаності про необхідність імунізації, складний процес отримання безкоштовних щеплень та висока ціна вакцин для тих, для кого вона не передбачена безкоштовно», – зазначив Юрій Мірошниченко.

Підсумовуючи, народний депутат наголосив на необхідності термінового вирішення проблеми: «Ситуація зі зростанням захворюваності на кір в Україні більш ніж складна, і боротьба з розповсюдженням інфекції вимагає вжиття термінових протиепідеміологічних заходів. Забезпечення населення безкоштовними щепленнями та інформування громадян щодо ситуації в країні – обов’язок держави».

Останні записи