Про це заявив народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Юрій Мірошниченко в ефірі програми “Вечірній прайм” на телеканалі “112 Україна”.

“Коли були списки виборців, існувала загроза, що людина в кількох місцях перебуває у списку, вона їде по різним місцям і голосує декілька разів. Якщо б ми створили єдиний електронний реєстр, то якщо людина, виборча адреса якої наприклад в Рівненській області, а вона приїхала в Київ навчатися або працювати, то просто перереєструвала виборчу адресу на актуальну і дані автоматично зникнуть з дільниці Рівненської області і з’являться у Києві”, – роз’яснив Юрій Мірошниченко.

На думку опозиційного політика, не існує реальних перешкод для запровадження електронної форми зміни місця голосування. Адже реєстри існуються вже кілька років.

“Треба розуміти, що у нас велика трудова міграція, я вже не кажу про переселенців. Вибори президента і до Верховної Ради завжди супроводжуються підвищеною явкою виборців, тому мав би бути і орган ведення реєстру, підготовлений для цього. Держава повинна забезпечити одне з фундаментальних прав громадян України, а саме право на свободу волевиявлення “, – підкреслив народний депутат.

Нагадаємо, Юрій Мірошниченко є координатором проекту «За чесні вибори», який реалізовує команда Юрія Бойка. Головна мета проекту – моніторинг порушень виборчого законодавства задля недопущення будь-яких фальсіфікацій на президентських виборах- 2019.

Останні записи