На цьому наголосив народний депутат України Юрій Павленко, ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ, під час благодійного пробігу «Біжу За Життя» у місті Житомирі. Пробіг організований з метою зібрати кошти для лікування онкохворих дітей.

«Держава зобов’язана забезпечити стовідсоткове фінансування хоча б дитячої онкології. З одного боку, не усі операції чи медичні процедури можуть виконуватися в Україні. Але принаймні, профінансувати ті послуги, що надаються вітчизняною медициною, держава мусить. З іншого боку, усі діти, які потребують медичного лікування за кордоном, повинні мати гарантовані державою можливості безперешкодно отримати це лікування», — зазначив Юрій Павленко.

Парламентар наголосив, що лікування людей — це найперше питання, яке має стояти на порядку денному уряду та парламенту. Адже мова йде й про власне життя кожного окремого українця, й взагалі про демографічну ситуацію в країні.

«За роки незалежності дитяче населення України зменшилося удвічі: у 1991 році було 14 мільйонів дітей. Зараз, за офіційною статистикою, — 7 мільйонів. А насправді ситуація набагато гірша. Інша, не менш цікава статистика — за кордоном 80% онкохворих дітей повністю видужують. Фінансування галузі охорони здоров’я — це фінансування майбутнього країни: хвора дитина видужує, живе нормальним повним життям, навчається, одружується, народжує двох-трьох дітей», — заявив народний депутат.

«Забезпечення потреб онкохворих дітей на 100% не є бюджетною проблемою. Це проблема совісті і відповідальності влади», — резюмував Юрій Павленко.

Окрім Юрія Павленка, участь у благодійному пробігу «Біжу За Життя» взяла опозиційна команда депутатів Житомирської міської ради — голова фракції Наталія Леонченко, депутати Василь Кучик та Сергій Колеснік.

«Для ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОМИ – ЗА ЖИТТЯ людина, її здоров’я та добробут завжди будуть на першому місці. Участь нашої команди у благодійному пробігу з метою зібрати кошти для онкохворих діток — це наш заклик усім звернути увагу на проблему онкології в Україні та підтримати усіх, хто щодня веде боротьбу за власне життя», — підсумував Юрій Павленко.
Нагадаємо, у 2013 році, Юрій Павленко, який займав посаду уповноваженого Президента України з прав дитини, наполіг на тому, щоб тодішній уряд виділив 100% коштів необхідних на забезпечення онкохворих дітей. Сьогоднішній уряд виділяє не більше 60% від реальної потреби.

Останні записи