На цьому наголосив народний депутат України Юрій Павленко, ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА — ЗА ЖИТТЯ, в ході екстреного засідання у парламенті Ради матерів України.

Юрій Павленко — міністр сім’ї, молоді та спорту у 2005-2006 та у 2007-2011 роках, перший Уповноважений президента України з прав дитини у 2011-2014 роках – зазначив, що через непрофесійні рішення влади молоді сім’ї з дітьми сьогодні доведені до відчаю, а всі «нові ініціативи»  уряду  — це неефективні та забуті напрацювання минулого.

«Пакунок малюка» як урядова програма існував до 2005 року. Через виявлення численних фактів корупції та просто непотрібності такого набору сім’ям з дітьми я скасував його, коли перебував на посаді міністра. Натомість з 1 квітня 2005 року допомога при народженні дитини була збільшена з незначних сум приблизно до 8 тис. 500 грн, тобто, за курсом 2005 року, до 1 тис. 800 доларів. Це більше ніж сьогоднішні 41 тис. грн — 1 тис. 100 доларів», — повідомив народний депутат.

Парламентар нагадав, що починаючи з 2013 року, всі уряди збільшували допомогу при народженні дитини – у 2013 році вона зросла у доларовому еквіваленті з 1800 до 3800 дол.

«Тоді ж в уряді точилися жваві дискусії щодо того, у який спосіб виплачувати допомогу на дитину: закуповувати набори для новонароджених, видавати чеки чи запровадити систему звітності кожної мами перед органами соцзахисту. Та довіра до батьків дитини взяла гору — кожна родина сама вирішувала, як саме витрачати призначені кошти. Адже лише мама і тато знають, що найкраще для їхньої дитини», — сказав Юрій Павленко.

Таким чином, нинішні ініціативи уряду — «пакунок малюка» та «муніципальна няня» — приклади типового політичного піару, переконаний опозиціонер.

«В країні один мільйон дітей віком до 3 років, а коштів у бюджеті закладено лише на близько 26 тисяч нянь. Крім того, така ініціатива нездійсненна не тільки через нестачу коштів, а й через складнощі у її правовому врегулюванні — оформлення угод, процедуру делегування відповідальності за життя та здоров’я дитини. До того ж, педагогічна, психологічна та суспільна вигода від такої «ініціативи» уряду більш ніж сумнівна, адже задовго до її впровадження материнство й батьківство значно програвало у відносинах «працедавець-працівник на ринку праці». А тепер півмільярда гривень виділені на те, щоб трудові відносини перемогли материнство, сформували і підтримали дефіцит спілкування матері та дитини», — підсумумвав Юрій Павленко.

Останні записи