Про це заявив народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Юрій Павленко, коментуючи журналістам законопроект №5670-д «Про забезпечення функціонування української мови як державної».

Він зазначив, що влада використовує мовне питання для відволікання уваги суспільства від корупційних скандалів і провалів у роботі, а також для передвиборчого піару.

«Верховну Раду перетворюють на майданчик для агітації за одного з кандидатів у президенти, що є неприйнятним. Закон про мову з одного боку мав би розвивати, підтримувати, розширювати сфери застосування української мови в усіх сферах суспільного життя, а з іншого – мав би підтримувати багато інших мов, які є рідними для українських громадян. Це і російська, і польська, і угорська, і румунська, і молдовська, і білоруська, і багато інших мов, адже Україна – багатонаціональна держава», – сказав Юрій Павленко.

Він підкреслив, що опозиціонери не голосували за законопроект №5670-д у першому читанні.

«Автори даного законопроекту вирішили не розвивати державну мову, а карати за її невикористання, що і дискредитує українську мову, і принижує тих громадян, для яких рідною мовою є інша», – наголосив парламентар.

«Державна мова – українська – має об’єднувати суспільство, а не роз’єднувати. А той законопроект, який пропонується для затвердження парламентом – це використання української мови для посилення розколу, розбрату і ненависті в українському суспільстві. Ми вважаємо це неприйнятним», – резюмував Юрій Павленко.

Останні записи