На цьому наголосив народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Юрій Павленко в День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, 14 грудня.

«В цей день у 1986 році близько 600 тисяч добровольців та мобілізованих солдат завершили будівництво саркофагу над четвертим реактором Чорнобильської АЕС. Близько 300 працівників пожежної охорони Житомирської області брали участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС протягом травня 1986 року. Усі вони були невідворотно опромінені й заплатили власним здоров’ям та життям за майбутнє для мільйонів інших людей. На сьогодні в живих залишилося лише 174 пожежника. За даними 2018 року в Житомирській області першу групу первинного обліку – осіб, які брали участь у ліквідації аварії на ЧАЕС, мають 7738 ліквідатора. Але з кожним роком їх стає все менше й менше», – зазначив опозиційний політик.

Водночас, протягом останніх років система соціального захисту людей, які постраждали від аварії на ЧАЕС нещадно руйнувалася. Одним з найжорстокіших рішень діючої влади було внесення у кінці 2014 року змін до Закону «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». Ці зміни звузили низку соціальних гарантій громадянам, які постраждалі в результаті аварії на ЧАЕС, що є грубим порушенням їх конституційних прав. Відповіддю на таку неповагу та байдужість до ліквідаторів стало звернення 50 народних депутатів до найвищої судової інстанції України з метою оскаржити рішення щодо скасування пільг для чорнобильців. 17 липня 2018 року Конституційний Суд визнав закон, прийнятий у 2014 році, таким, що суперечить нормам Конституції. У своєму Рішенні Конституційний Суд зазначив, що передбачені законом від 28 грудня 2014 року положення, які стосуються обмеження чи скасування пільг, призвели до звуження прав осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та зниження рівня їх соціального забезпечення.

«Чорнобильська катастрофа – це трагедія багатьох поколінь, що навіки вплетена в історію України. Ліквідатори здійснили подвиг, проявили надлюдську сміливість та незламну силу духу. Вони ціною власного життя захистили України від наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. У цей день хочу від щирого серця подякувати усім тим людям, які ринулися в саме серце пекла, аби, пожертвувавши собою, дати тисячам українських родин шанс на майбутнє. Я особисто відчуваю біль родин, чиї рідні стали жертвами Чорнобиля, адже мій батько також є ліквідатором. Вся Україна, від людей старшого покоління до молоді, що знає про вибух на ЧАЕС лише з розповідей та книжок, ніколи не забуде подвиг ліквідаторів. Ми докладемо усіх зусиль, аби й державна політика щодо чорнобильців була справедливою», – резюмував Юрій Павленко.

Останні записи