На цьому наголосив народний депутат, ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ, Юрій Павленко під час мітингу, присвяченому 75-ій річниці визволення Житомирської області від німецько-фашистських загарбників.

Визволивши Київ (6 листопада) війська 1-го Українського фронту під командуванням генерала армії Миколи Ватутіна продовжили наступ і незабаром очистили від фашистських загарбників майже половину території Житомирської області. Одним із перших райцентрів був визволений Черняхів (11 листопада 1943 р.). В результаті успішного здійснення Житомирсько-Бердичівської операції радянські війська 31 грудня визволили Житомир, 3 січня 1944 року – Новоград-Волинський, 5 січня – Бердичів, 6 січня – Чуднів та 10 січня – Любар. До середини січня, коли війська 1-го Українського фронту завершили Житомирсько-Бердичівську операцію, територія області була повністю звільнена від ворога.

«Дуже важко, з кровопролитними боями та великими втратами звільняли від ворожих військ Житомирську область, яка двічі переходила з рук у руки. Німецькі загарбники сподівалися взяти реванш та знову захопити Житомир, а потім і Київ. Та зазнали поразки. Важко оцінити словами усю вагу подвигу наших воїнів. Їхні мужність, патріотизм та й самі їхні життя — ціна Великої Перемоги і нашого з вами шансу на гідне майбутнє», – підкреслив голова Житомирської обласної ветеранської організації Олександр Защітніков.

Водночас, спілкуючись з журналістами, він зауважив, що з числа мешканців Житомирщини живими залишилося дуже мало ветеранів Великої Вітчизняної війни. Старість та хвороби беруть своє навіть над справжніми героями.

Від імені всіх опозиціонерів вдячність ветеранам Великої Вітчизняної війни та їхнім загиблим побратимам за Велику Перемогу над німецькими окупантами висловив Юрій Павленко.

«Ціною здоров’я, ціною життя вони подарували нашому народу найцінніше, що є – мир, можливість розвитку, можливість народжувати дітей та впевнено дивитися у завтрашній день. Водночас пам’ять про подвиг наших дідусів та бабусь сьогодні намагаються викреслити з історії. Але ми цього не допустимо. Вічна слава героям!» – наголосив опозиційний політик.

14 січня до Монументу Слави прийшли ветерани війни та їхні родини, ветеранські організації області, представники ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ, мешканці Житомира та області, що пам’ятають про Велику Перемогу над фашизмом. Учасники заходу вшанували пам’ять загиблих у Великій Вітчизняній війні хвилиною мовчання та поклали квіти до підніжжя Монументу Слави.

«Прикро, що представники місцевої влади проігнорували мітинг, присвячений 75-ій річниці визволення Житомирщини від фашистських загарбників. Водночас сьогодні тут присутні представники опозиції, як були присутні і на відзначенні 75-ої річниці визволення Житомира та інших міст і сіл області. Ми підтримували та підтримуватимемо ветеранські організації – учасників Великої Вітчизняної війни та воїнів-інтернаціоналістів, а також чорнобильців та хлопців, що нині воюють на Сході України. Події 1939-1945 років мають бути уроком для всього світу. Жодна країна, жоден народ не повинен пережити цього знову. Сьогодні ми, вдячні нащадки, вшановуємо пам’ять загиблих героїв, сьогодні ми тиснемо руку та дякуємо тим, хто ще живий. Сьогодні ми засвідчуємо, що подвиг воїнів, які здобули для нас Перемогу у Великій Вітчизняний війні, ніколи не буде забутий», – резюмував Юрій Павленко.

Останні записи