Про це заявив народний депутат, ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ, Юрій Павленко в прямому ефірі телеканалу «ZIK».

Опозиційний політик зауважив, що уряд Гройсмана не прозвітувався за жоден рік своєї роботи, а також не представив парламенту жодної річної програми соціально-економічного розвитку.

«Фактично вони працюють «з коліс», а вся соціальна та економічна політика несправедлива по відношенню до громадян. Найбільше страждають старші люди. У 2013 році середня пенсія складала 191 долар, сьогодні – 98 доларів. Таким чином кожен пенсіонер з точки зору отриманого доходу став в три рази біднішим», – зазначив Юрій Павленко.

«Офіційна інфляція 9,8%. Але основні продукти харчування лише за 2018 рік зросли не на 9%, а в декілька разів. За чотири останні роки опалення здорожчало у 12 разів, а електроенергія – в 6. Тобто пенсіонер, який отримує навіть середню пенсію, не здатний заплатити за основні життєвонеобхідні речі. Водночас, майже 50% сьогоднішніх пенсіонерів живуть за межею бідності, бо не мають доходу рівня фактичного прожиткового мінімуму», – наголосив опозиційний депутат.

В Україні на одного пенсіонера припадає один працюючий. Виходячи з кількості працюючих людей і середньої заробітної плати (майже 7 тис. грн), реальна мінімальна пенсія не може перевищувати 1500 грн, що власне й закладено у державному бюджеті. Тобто у цьому випадку уряд не обманює. В той же час, кількість людей, які фактично наповнюють пенсійний фонд, стрімко скорочується – в основному за рахунок трудового мігрантства. Плюс поганий інвестиційний клімат, тіньові зарплати, безробіття стають причиною економічної кризи та дефіциту Пенсійного фонду. При цьому ані уряд, ані влада в цілому не зробили жодної конкретної дії для наповнення державного бюджету та збільшення зарплат і пенсій.

«Наповнити Пенсійний фонд можна з двох джерел. З працюючої економіки – але при нинішній владі це неможливо – та за рахунок скорочення інших видатків: на державний апарат та на силовий блок – не на армію, але на поліцію та інші силові органи», – резюмував Юрій Павленко.

Останні записи