На цьому наголосив народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Юрій Павленко з нагоди Міжнародного дня захисту дітей.

«За останні роки державні гарантії і соціальні стандарти у сфері підтримки дитини та сім’ї з дітьми значно погіршилися. Сьогодні країна втрачає своє майбутнє: у період з 2013 по 2018 роки народжуваність скоротилася на 29%. Молодь не поспішає створювати сім’ю та народжувати дітей, бо ледве може подбати про себе. Держава у такій ситуації мала б взяти відповідальність на себе й підтримувати молодих батьків. Однак все відбувається навпаки», — зауважив політик.

До офіційно встановленого прожиткового мінімуму прив’язана значна частина допомоги на дітей і в більшості випадків рівень грошових виплат є нижчим за фактичний прожитковий мінімум, підкреслив Юрій Павленко.

«Дітям із малозабезпечених сімей належить виплачувати 85% від офіційно встановленого прожиткового мінімуму. Але цьогоріч на дітей у віці до 6 років розмір допомоги становитиме до 1 512 гривень, віком від 6 до 18 років – до 1885 грн. Це близько 40% від фактичного прожиткового мінімуму, розрахованого Мінсоцполітики. Ще гірша ситуація з дітьми-інвалідами, виплати для яких взагалі не досягають фактичного прожиткового мінімуму для дітей відповідної категорії», — наголосив парламентар.

Негативні тенденції у сфері охорони материнства і дитинства торкнулися не тільки виплат по народженню дитини, підтримки одиноких матерів, а й питань охорони здоров’я та освіти.

«Нові виплати і пільги, запропоновані сім’ям з дітьми в 2018-2019 році, не можуть замінити тих, які були скасовані у 2014 році, зокрема, виплати по народженню дітей. Починаючи від дитсадка і закінчуючи вузами, поступово знижується якість і доступність освіти. А через непродуману медичну реформу знизився рівень доступності послуг навіть для дітей, включаючи забезпечення медикаментами, медичну допомогу дільничної та екстреної служб», — наголосив Юрій Павленко.

Парламентар нагадав, що досі не вирішене питання надання відповідного статусу та державної допомоги дітям, що постраждали внаслідок збройного конфлікту.

«Більш ніж п’ять років війни на Донбасі позбавили дитинства тисячі маленьких українців. Настав час дати відповіді на ці виклики. Діти — це наше майбутнє. Щоб захистити їх, держава повинна зробити пріоритетом долю кожної дитини в Україні», — підсумував Юрій Павленко.

Останні записи