Про це 26 квітня, у день 33-х роковин трагедії на Чорнобильській АЕС заявив народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Юрій Павленко.

«Державна влада останніх п’яти років продемонструвала людям, що байдужа до їхньої долі. Особливо це відобразилося на соціально вразливих верствах населення та, на превеликий жаль, на тих, хто свого часу ціною власного життя і здоров’я врятував Україну», — підкреслив парламентар.

Юрій Павленко нагадав, що завдяки спільним злагодженим діям депутатів та активістів ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Конституційний суд відновив права, пільги та конституційні гарантії чорнобильців.

«Проте влада вже рік ігнорує виконання судового рішення прямої дії. Впевнено можу сказати лиш одне: ми й надалі боротимемося за повну практичну реалізацію законів України, які гарантують державну підтримку та пільги ліквідаторам та постраждалим від аварії на ЧАЕС», — наголосив опозиційний політик.

На Житомирщині кожен п’ятий житель області має статус постраждалого від Чорнобильської катастрофи. Це 258 тис. громадян, серед яких 56,5 тис. дітей, понад 7,5 тис. ліквідаторів. Після трагедії у 1986 році більшість населення була евакуйована, проте майже 164 тис. осіб (з них майже 50 тис. – діти) досі проживають на радіоактивно забруднених територіях.

Особливо складною залишається ситуація у Народицькому районі. Після аварії на ЧАЕС повністю було відселено 18 сіл. Але хтось залишився жити на території, ураженій радіацією, хтось туди повернувся пізніше. Сьогодні у с. Лозниця проживає 7 сімей. У сусідньому с. Любарка живе 1 сім’я. Як розповідає місцева влада, останній радіоактивний моніторинг проводився тут у 2013 році. Тому, в якому стані зараз знаходяться ці землі, ніхто не знає. В області щорічно зростає кількість онкохворих.

«Ми щиро та безмежно вдячні усім, хто у серці чорнобильського пекла врятував наше майбутнє. Ми зобов’язані захистити своїх героїв, повернути їм і безкоштовне медичне обслуговування, і лікування, й інші пільги. А також не забувати про дітей-чорнобильців, які мають право на безкоштовне оздоровлення та харчування у школах. Справжня вдячність – це не лише щорічне вшанування пам’яті загиблих 26 квітня, а конкретні щоденні справи для всіх, чиє життя зачепила чорнобильська трагедія», — підсумував Юрій Павленко.

Останні записи