На цьому наголосив народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Юрій Павленко, коментуючи підсумки роботи парламенту у 2018 році.

За словами опозиціонера, влада в Україні сьогодні не має нічого спільного з демократією, а навпаки — все більше набуває ознак репресивного режиму. Президент та його ручна парламентська коаліція зухвало нехтують інтересами громадян, їхні конституційні права та свободи знівельовані, тому не дивно, що рівень довіри до нинішнього складу Верховної Ради є найнижчим за усі роки незалежності.

«Парламент завжди був противагою виконавчій владі та її політичним амбіціям. Опозиція, як і коаліція, мала своїх представників у керівництві та комітетах Верховної Ради. Однак нинішнє скликання — це ганьба українського законодавчого органу. Недієздатний та малорезультативний парламент є наслідком відсутності справжньої коаліції, хоча цей факт і замовчується, та, водночас, чітко визначеної опозиції. Досі не ухвалені закони, які чітко регламентували б роботу народних депутатів, давали б можливість представникам опозиційних сил брати участь у формуванні порядку денного й визначали межі відповідальності усіх без виключення народних обранців за прийняті ними рішення. Верховна Рада сьогодні, у своїй переважній більшості, — це кілька сотень посіпак президента та Кабміну, які безсовісно голосують за все, що їм «підсунуть» — за підвищення тарифів, руйнування медицини і освіти, за прийняття антиконституційних норм і антинародних бюджетів», — підкреслив парламентарій.

Головне, чого очікували від нинішньої влади — це мир. Але президент та правляча більшість не готові втратити таке джерело наповнення власних кишень, як війна, а тому на офіційному рівні розпалюють суперечності та конфлікти в українському суспільстві в релігійній, культурній, міжетнічній сферах, насаджують ксенофобську ідеологію. Демократія, свобода слова та свобода віросповідання в Україні стають примарними. Вводиться цензура, журналісти та громадські активісти стають жертвами жорстоких нападів, а правоохоронні органи прикро вражають своєю бездіяльністю.

«Економічні підсумки року теж невтішні. Уряд Гройсмана не виконав жодної обіцянки, не реалізував до кінця жодної реформи. Тарифи на комунальні послуги продовжують зростати, корупцію не подолано, соціальні стандарти падають — мізерне зростання пенсій та зарплат з’їдає інфляція, й люди продовжують потопати у злиднях. При цьому витрати на утримання чиновницького апарату та силових структур збільшуються, хоча українці за останні роки не отримали практично жодного адекватного закону й не почувають себе безпечно на вулицях», — зауважив Юрій Павленко.

Ще одним яскравим прикладом згубної політики чинної влади є мільйони трудових мігрантів, які змушені шукати заробіток за кордоном. Україна, крок за кроком, стає непридатною для інвестицій, для бізнесу, для роботи і просто для життя.

«На ОПОЗИЦІЙНУ ПЛАТФОРМУ — ЗА ЖИТТЯ чекає серйозна боротьба та багато роботи. Однак ми працюватимемо, аби здолати бідність, відновити соціальні стандарти та забезпечити їх постійне зростання, аби поставити на ноги економіку та, головне, повернути мир в Україну. Ми гарантуємо громадянам, що зробимо Україну стабільною, сильною та шанованою у світі державою», — резюмував Юрій Павленко.

Останні записи