Про це під час виступу з трибуни Верховної Ради у середу, 10 квітня, заявив народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Юрій Павленко.

Опозиційний політик звернув увагу на те, яка глибока системна деформація державної політики щодо дітей відбулася за останні роки.

«Ми бачимо повну неспроможність центральних і місцевих органів влади забезпечити захист прав дитини. Всі основні так звані реформи, а точніше зміни до законодавства, які відбулися в освіті, медицині та децентралізації вступають між собою у конфлікт, коли сходяться до інтересів конкретної дитини. Вони наносять дитині більше шкоди, ніж було до цього. Жодна із цих реформ не діє в інтересах дитини, а отже —  відбувається постійне грубе порушення Конвенції ООН про права дитини. Із так званих 800 об’єднаних территоріальних громад (ОТГ) тільки 10% перебрали на себе функції із захисту прав дитини. А я нагадаю, що сьогодні в ОТГ проживає один мільйон дітей!» — підкреслив Юрій Павленко.

За інформацією парламентаря, кожен із народних депутатів отримує численні скарги на неправові дії щодо дітей конкретних посадових осіб, які або взагалі відсутні, або не знають, як діяти у конкретній ситуації.

«Окремо хочу звернути увагу на виконання нашого закону щодо дітей, які постраждали від військових дій і збройного конфлікту. Минув рік, 13 тис. дітей таки отримали цей статус. Водночас  за 3 роки існування закону і відповідної постанови Кабінету міністрів не розроблено жодної реальної дії по допомозі дитині, жодної реабілітаційної послуги сьогодні не надається!» — зауважив народний обранець.

Юрій Павленко також звернув увагу на останні так звані новації Кабінету міністрів України — «бебі-бокси», виплати багатодітним сім’ям, проект «муніципальна няня».

«Ці новації не передбачені жодним передбачені жодним законом і є винятково самодіяльністю Кабміну у його політичних інтересах. Так, розхвалена програма «бебі-бокс» надійшла до Луганської області не у вересні минулого року, а лише вчора! Щодо муніципальної няні, то проект розрахований на 25 тис. сімей, тоді як в Україні, на жаль, народжується лише 361 дитина. Саме тому ми вимагаємо припинити оцю хаотичну діяльність уряду з підтримки сім’ї і дитини і привести її до інтересів родини, у якій виховується дитина. Якщо ви це не зробите, дуже скоро ми це зробимо і захистимо кожну дитину в Україні», — підсумував опозиційний політик.

Останні записи