На цьому наголосив народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Юрій Павленко, коментуючи внесення до Верховної Ради президентом Володимиром Зеленським законопроекту про імпічмент глави держави.

«Процедура імпічменту президента чітко зафіксована у статтях 85 та 111 Конституції України. Водночас в нинішніх конституційних реаліях забезпечити її проходження дуже важко або практично неможливо. Так, ініціювати імпічмент не так і складно — достатньо 226 голосів для створення тимчасової слідчої комісії, до складу якої входять спеціальний прокурор і слідчі. На етапі висунення звинувачень потрібні голоси як мінімум 300 народних депутатів. У разі позитивного голосування справа направляється на розгляд Конституційного Суду, який дає оцінку конституційності процедури імпічменту, і Верховного Суду, який визначає, чи є в діях президента ознаки кримінального злочину. Нарешті, на заключному етапі, якщо висновки судів будуть позитивними, необхідні ¾ голосів від конституційного складу парламенту – 338 голосів — для прийняття остаточного рішення», — зазначив Юрій Павленко.

Політик зауважив, що прийняття одного спеціального закону ситуацію не змінить — аби процедура імпічменту стала простішою у своїй реалізації, потрібно вносити зміни до Конституції.

«Якщо президент дійсно хоче підвищити рівень відповідальності — і свій особистий, і президента, як інституту влади — потрібно пропонувати зміни до Конституції. Усе інше є лише популізмом та замилюванням очей виборця. Те ж саме стосується зняття недоторканності. Позиція ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ чітка: і президент, і судді, і народні депутати мають бути рівними перед законом. Недоторканність потрібно знімати не вибірково, а комплексно і з усіх», — резюмував Юрій Павленко.

Останні записи