Про це заявив народний депутат України від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ — ЗА ЖИТТЯ, член Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформаційної політики, Юрій Павленко на телеканалі «NewsOne».

Українські телеканали «NewsOne» та «112 Україна» створили міжнародну редакційну раду, яка визначатиме їх редакційну політику.

Коментуючи дане рішення Юрій Павленко підкреслив, що це чудова ініціатива з боку медійників, адже свобода слова в Україні дійсно перебуває під загрозою.

«З кожним днем робота журналістів стає все більш небезпечною. На жаль, протягом останніх чотирьох років нинішній склад Верховної ради так і не спромігся провести жодного парламентського слухання щодо свободи слова, безпеки журналістів, розкриття резонансних злочинів проти журналістів, в тому числі й вбивств. Не було заслухано звіт правоохоронних органів, яку роботу вони проводять в даному напрямку, щоб захисти діяльність засобів масової інформації», – наголосив парламентарій.

Політик розповів, що вперше Верховна Рада в переддень виборчої кампанії не ухвалила відповідної постанови щодо мораторію на перевірку засобів масової інформації. Даний проект постанови Комітет з питань свободи слова та інформаційної політики вніс вчасно, втім, поставлений на розгляд так і не був.

«Усі ці факти свідчать про те, що діюча влада умисно намагається уникнути серйозної розмови про стан свободи слова в країні. Вони намагаються обмежити свободу слова ЗМІ та медіа, особливо тих, хто не підконтрольний нинішньому режиму. Жодна справа про напад на журналіста не доведена до вироку та притягнення винних до відповідальності. Як результат, безкарність породжує все нові й нові злочини», – зауважив народний депутат.

«Свобода слова є однією з ключових цінностей європейського співтовариства і будь-якої цивілізованої демократичної країни. Це та цінність, яку захищають і до порушення якої ставляться дуже серйозно. Тому сам факт реєстрації постанови в європейському парламенті щодо створення міжнародної редакційної ради – це вже дуже небезпечний сигнал для української влади. І якщо належної реакції з боку нашої держави не буде, то в майбутньому це може тягнути за собою і санкції!», – резюмував Юрій Павленко.

Останні записи