Про це заявив член парламентського Комітету з питань свободи слова та інформації, народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Юрій Павленко, коментуючи щорічний індекс свободи ЗМІ у світі станом на 2019 рік, оприлюднений у четвер, 18 квітня, Міжнародною правозахисною організацією «Репортери без кордонів ».

Згідно з даними правозахисників, Україна у рейтингу посіла 102 місце, що на один щабель нижче у порівнянні з минулорічним показником. Найбільшими викликами для свободи слова в Україні, відзначили «Репортери без кордонів», залишаються стеження або перешкоджання роботі журналістів-розслідувачів із застосуванням насильства.

Також на ситуацію зі свободою слова впливає конфлікт на Донбасі і факти все частіших відмов у в’їзді іноземним журналістам українською владою, вважають правозахисники.

Коментуючи звіт «Репортерів без кордонів», Юрій Павленко наголосив, що, незважаючи на постійні повідомлення про напади на журналістів, суспільне обурення і вимоги опозиційних депутатів, парламентські слухання з безпеки журналістів так і не були проведені.

«З кожним днем ​​робота журналістів стає все більш небезпечною. На жаль, за останні чотири роки нинішній склад Верховної Ради так і не зміг провести жодного парламентського слухання про свободу слова, безпеку журналістів, розкриття резонансних злочинів проти журналістів, у тому числі й убивств. Не був заслуханий звіт правоохоронних органів про проведену роботу у даному напрямку, щоб захистити діяльність засобів масової інформації», – підкреслив парламентар.

Силовим терором і помстою за принципову позицію редакцій телеканалів «NewsOne» і «112 Україна» у відстоюванні права людей знати правду стало рішення РНБОУ, яким доручено Службі безпеки України здійснити перевірку телеканалів, нагадав опозиційний політик.

Крім того, Верховна Рада вперше напередодні виборчої кампанії не тільки не прийняла постанову про мораторій на перевірку ЗМІ, але навіть не поставила її на розгляд, незважаючи на те, що Комітет з питань свободи слова та інформаційної політики вніс даний проект постанови вчасно, звернув увагу Юрій Павленко.

«Всі ці факти свідчать про те, що чинна влада навмисно уникає серйозної розмови про стан свободи слова в країні. Жодна справа про напад на журналістів не доведена до вироку, винні не притягнуті до відповідальності. Як результат, безкарність породжує все нові й нові злочини. Країна давно потребує повного перезавантаження. Права і свободи всіх громадян України, незважаючи на їхні погляди, повинні бути надійно захищені. Сподіваюсь, що у 2019 році ситуація зміниться – суспільство в цілому і влада, зокрема, стануть на захист свободи слова у вільній, демократичній Україні, де поважають закони», – резюмував народний депутат.

Останні записи