Такі цифри озвучив в Міжнародний день боротьби проти раку народний депутати від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ — ЗА ЖИТТЯ Юрій Павленко.

«Поки в Україні для більшості онкохворих діагноз рак звучить як вирок. У той же час в розвинених країнах, на відміну від України, рак не є синонімом смерті. У Швеції, Фінляндії, Данії рівень захворюваності на злоякісні новоутворення в півтора рази вищий, ніж в Україні. Однак при цьому рівень смертності там в півтора рази нижчий», – зазначив він.

«За даними фахівців-онкологів від онкопатології в Україні в середньому помирає близько 85 тис. людей на рік. І за останніми даними рак в Україні «молодшає». Так, якщо раніше рак молочної залози частіше діагностували у жінок у віці від 50 років, то зараз його виявляють у дівчат 20-25 років. Схожа картина і у чоловіків. Рак простати виявляють у 21% українських чоловіків вже на метастатичних стадіях», – розповів Юрій Павленко.

Народний депутат підкреслив, що за підсумками 2018 р. МОЗ не надав жодної цифри про те, скільки було виявлено онкопатологій на ранніх стадіях, і скільки людей в результаті отримали лікування.

«Якщо виходити з виділеної в 2018 році суми в 240-370 грн на людину в рік, якої ледве вистачило на незначне підвищення зарплат (обіцяли 18-20 тис. грн, в результаті в середньому було близько 9 тис. грн), то, напевне, безкоштовних обстежень, в т.ч. на онкопатологію, ніхто не робив. У 2019 р. суму (капітаційну ставку на 1 людину) не збільшили, і ситуація, очевидно, не зміниться. Препарати для лікування онкохворих, в т.ч. дітей, продовжують закуповуватися і доставлятися в регіони зі значним запізненням. Неодноразово звучали нарікання і на якість препаратів», – звернув увагу народний депутат.

І що найстрашніше, звертає увагу Юрій Павленко, — це вартість лікування.

«В залежності від стадії раку, методу лікування (хірургічний, терапевтичний), місця та регіону лікування, онкохворий змушений заплатити за лікування починаючи від 5-10 тис. грн і вище. У приватних клініках в Україні середня ціна курсу лікування раку становить 5 тис. дол. У цілому, в залежності від складності захворювання, ціна стартує від 40 тис. грн. Все це призведе до того, що українці будуть продовжувати вмирати від раку, в той час як в цивілізованих країнах онкопатологію збираються в найближчому майбутньому переводити в розряд звичайних хронічних захворювань, наприклад, таких як діабет», – підкреслив опозиційний політик.

Останні записи