Нинішня влада не відходить від притаманної їй репресивної політики. Водночас її дії все частіше набувають ознак масового терору. Лише такі висновки можна зробити, аналізуючи останні події в низці областей України. А саме санкціоновані обшуки у приміщеннях храмів та домівках священнослужителів у Київській, Житомирській та Рівненській областях.

Це цілком прагматична, продумана, скерована політична лінія, здійснювана з відома і під орудою влади. Слідчі дії співробітниками СБУ та працівниками слідчого управління ГУНП проводилися у межах кримінального провадження за частиною 2 статті 161 ККУ (порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності, релігійних переконань, розпалювання міжконфесійної ворожнечі).

3 грудня обшуки проводилися в приміщеннях, які належать Житомирській і Новоград-Волинській єпархії та Овруцько-Коростенській єпархії Української Православної Церкви. Зокрема, в будинку настоятеля Свято-Хрестовоздвиженського кафедрального собору Житомирської єпархії УПЦ протоієрея Сергія. Раніше, 30 листопада, Служба безпеки України проводила слідчі дії за місцем проживання намісника Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври Павла. Цими ж днями церковнослужителі Рівненської та Сарненської єпархій масово викликалися на допити в місцеві відділи СБУ.

Під час обшуків працівники правоохоронних органів шукали друковану продукцію та інші носії інформації, зміст яких, за оцінкою силовиків, здатен розпалити міжрелігійну ворожнечу. Водночас, саме ганебні атеїстичні методи «червоного штурму» проти УПЦ, факти обшуків та гоніння на служителів церкви й стають причиною ворожнечі між українцями, які об’єднані єдиною вірою — православною.

Коментуючи таку ситуацію, народний депутат України від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ — ЗА ЖИТТЯ Юрій Павленко підкреслив, що будуючи свою політику на гаслах боротьби з агресією Росії та за Європу, нинішня влада все ще використовує радянські методи боротьби з «неугодними». Як приклад, можна навести репресії 1918-1980 рр., в ході яких лише у Житомирській області постраждало 587 православних священнослужителів. Сьогодні відбувається те ж саме — знищення УПЦ як соціального інституту та остаточне усунення її з життя українського суспільства.

«Безкомпромісний наступ на церкву із застосуванням методів воєнного часу, а паралельно з тим — намагання запровадити цензуру та знищити свободу слова в Україні, що тривають вже певний час, є нічим іншим, як способом остаточно узурпувати владу. Водночас, зосередження важелів управління державою в одних руках — чинного президента — приведе Україну лише до краху, економічного та культурного занепаду», — наголосив політик.

«На сьогоднішній день владою вже накопичено значний репресивний потенціал, напрацьовуються його форми і методи, визначено категорії потенційних жертв різних соціальних груп, релігійних конфесій, представників різних політичних партій та громадських організацій. Водночас українське суспільство не допустить встановлення тоталітаризму в державі. Ми рішуче засуджуємо обшуки у храмах та домівках священнослужителів Української Православної Церкви», — резюмував Юрій Павленко.

Останні записи