На цьому наголосив народний депутат, ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА — ЗА ЖИТТЯ, Юрій Павленко.

«Рівень життя у країні оцінюється державною політикою щодо дітей та пенсіонерів. Сьогодні в Україні це дві найбільш незахищені верстви населення. Якщо говорити про людей похилого віку, то їхня пенсія, у переважній більшості випадків, навіть менша за прожитковий мінімум. Її не вистачає аби харчуватися, лікуватися та сплачувати за послуги ЖКГ. Тобто український пенсіонер не здатен забезпечити свої базові життєві потреби», — наголосив Юрій Павленко.

Незважаючи на індексацію та підвищення пенсій у минулому році, її середній рівень не дотягує до фактичного прожиткового мінімуму для непрацездатних і становить менше 30% середньої зарплати. Станом на 1 січня 2019 р. середня пенсія становила 2646 грн в місяць — це всього на 6,7% або на 166 грн більше, ніж на початку минулого року. При цьому фактичний прожитковий мінімум для непрацездатних становить 2856 грн.

Ще критичнішою цю ситуацію робить інфляція, яка «з’їла» усе номінальне підвищення пенсій.

«У порівнянні з 2013 р. середня пенсія в доларовому еквіваленті знизилася удвічі. Чотири з десяти пенсіонерів в Україні знаходяться за межею абсолютної бідності. Водночас пенсійна система залишається нестійкою: Пенсійний фонд майже наполовину залежить від трансфертів з держбюджету і постійно збільшує заборгованість перед казначейством на покриття своїх касових розривів. Без стійкого зростання економіки, створення робочих місць українцям загрожує чергове падіння соціальних гарантій, підвищення пенсійного віку та збільшення податків на покриття дефіциту Пенсійного фонду. Представники ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ — ЗА ЖИТТЯ впевнені, що з метою збалансування Пенсійного фонду, а також підвищення соціальних гарантій для всіх українців загалом, потрібно розвивати власну економіку, для чого у нас є достатньо ресурсів. Також необхідно виводити бізнес з тіні: зниження тарифів і податків для підприємств забезпечить зростання заробітних плат, а отже й відрахувань до Пенсійного фонду», — резюмував Юрій Павленко.

Останні записи