Про це заявив народний депутат України від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ — ЗА ЖИТТЯ Юрій Павленко у прямому ефірі суспільно-політичного ток-шоу «Голос народу» на телеканалі «112 Україна».

«Перша обов’язкова обставина для мінімізації корупції — це політична воля вищого керівництва держави: президента, прем’єра і тих посадових осіб, від чиїх рішень залежить розвиток певної галузі. Жодного прогресу у боротьбі з корупцією немає, бо корупція у нас починається саме у вищих ешелонах влади», — підкреслив політик.

Мінімізувати корупційну складову можна також через законодавство, переконаний Юрій Павленко.

«В Україні почали боротьбу з корупцією зі створення нових антикорупційних органів, які, як виявилося, не тільки фактично очолили її, а ще й борються між собою за дискредитацію державної влади в цілому. Українське законодавство наскрізь прошите корупційними схемами, тому після появи політичної волі по боротьбі із корупцією необхідно змінити законодавство і привести його у відповідність до антикорупційних дій», — пояснив опозиційний політик.

На думку Юрія Павленка, прикладом таких змін можуть бути зміни у законодавство про міждержавне усиновлення, які відбулися у період діяльності опозиційного політика на посаді очільника Міністерства сім’ї, молоді та спорту.

«Для того, щоб забезпечити захист лише 100 тисяч дітей-сиріт і забезпечити формулу «гроші ходять за дитиною», необхідно було змінити 150 законів. Сьогодні влада декларує зміни та антикорупційну боротьбу, але за ці чотири роки правляча коаліція, прикриваючись красивими гаслами боротьби з корупцією, ухвалювала корупційні закони на свою користь», — наголосив парламентар.

Юрій Павленко також нагадав сумну статистику по Україні у міжнародних антикорупційних рейтингах.

«У рейтингу Transparency International щодо боротьби з корупцією Україна перемістилася на 120 позицію серед 180 країн світу. Водночас ми залишаємося найгіршою країною Європи, і та сама Transparency International констатує, що більшість рекомендацій Україна не виконала. Тобто, реальної боротьби з корупцією не ведеться», — резюмував Юрій Павленко.

Останні записи