На цьому наголосив народний депутат Юрій Павленко, ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ, коментуючи нинішній стан справ в системі освіті.

Політик підкреслив, ключова проблема системи освіти – її хронічне недофінансування. Нинішня влада систематично занижує планові бюджетні показники для галузі, і, перш за все, в частині фінансування делегованих видатків: освітньої субвенції, витрат на утримання закладів профтехосвіти тощо.

«За оцінкою Асоціації міст України, освітня субвенція, коштом якої платиться зарплата вчителям, у 2018 році покрила тільки 88% від реальних потреб. Тобто, уряд занизив більш ніж на 8 млрд грн обсяг освітньої субвенції, поставивши владу на місцях перед непростим вибором: або доплачувати зарплату, відпускні та оздоровчі зі своїх ресурсів, або звільняти педагогів», – зазначив Юрій Павленко.

Опозиціний політик зазначив, що зазнала провалу візитна картка усієї реформи системи освіти – НОВА УКРАЇНСЬКА ШКОЛА. За два роки в країні відкрито лише 415 «Нових освітніх просторів» (дитсадок + школа), якими охоплено 120 тисяч дітей. А про «старий освітній простір» з понад 30 тис. шкіл і дитячих садків, які дають освіту майже 5,1 млн дітей, реформатори забули. Вже очевидно, що з такою динамікою країна отримає до 2028 року не «Нову українську школу», а її неповноцінні острівці в окремих регіонах країни.

«Можна впевнено стверджувати, що реформа по програмі «Нової української школи» не дає очікуваних результатів, натомість, викликає значні нарікання у педагогів та батьків. Так, до 1 вересня ряд шкіл залишилися не підготовленими, а підручники (в тому числі для першокласників) – не надрукованими. Сумнівним елементом реформи виявився й новий порядок зарахування дітей до школи лише за місцем проживання. Це створило небачені перекоси в навантаженні в великих містах і передмістях, У деяких регіонах набрали по дев’ять перших класів при відсутності приміщень і технічних можливостей для навчання. Триває скорочення мережі шкіл, що знижує доступність освіти особливо в сільській місцевості. І цей список «новацій» чинної влади нескінчений», – наголосив Юрій Павленко.

Народний депутат підкреслив, що новий закон «Про освіту» був прийнятий без урахування реалій сучасності. Він непродуманий і шкідливий для системи освіти, тому з цими експериментами нинішньої влади над українськими дітьми потрібно завершувати.

«Нинішня влада відправляє своїх дітей вчитися за кордон, а в цей час люди страждають від так званих реформ. Нещодавно влада опустилася до прямого обману — обіцяли підняти зарплату вчителям, що дуже актуально і важливо, але цього не зробила. Отже, це обов’язково зробимо ми», – наголосив парламентарій.

Останні записи