Непродумана медична реформа найболючіше б’є по сільській медицині. Населення позбавлене не тільки лікарів, а й елементарних умов для надання медичної допомоги.

Про це заявив народний депутат України Юрій Павленко, ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА — ЗА ЖИТТЯ, під час робочої поїздки до села Кочичине Ємільчинського району Житомирської області.

«Близько 72% діючих амбулаторій і ФАПів не мають водопостачання і 82% — туалетів, а 40% мережі не мають достатнього обладнання. Кошти, що виділяються на розвиток сільської медицини — 5 млрд грн починаючи з 2017 року, не покривають, навіть, половини необхідної потреби для модернізації мережі медустанов», — зауважив депутат.

У Кочичиному працює Фельдшерський пункт. Водночас, місцева амбулаторія, як і більшість в Україні, не має повного матеріально-технічного забезпечення.

«Оцінювати реформи слід починати з таких сіл як Кочичине, де найкраще видно реальний стан справ. Сьогодні тут проблеми з транспортним сполученням — дістатися до районного чи обласного центрів вкрай важко, з вуличним освітленням. Місцеві першачки не пішли цього навчального року до «Нової української школи», так як освітня реформа ще не дісталася до Кочичиного. Більше того, у місцевій школі навіть немає комп’ютерів», — підкреслив Юрій Павленко.

У селі також проблеми із працевлаштуванням та пенсійним забезпеченням. Місцеві люди похилого віку ледве зводять кінці з кінцями, намагаючись вижити на мізерні пенсії. А молодь масово покидає малу Батьківщину, розповів Юрій Павленко.

Опозицінйний політик поспілкувався з місцевими жителями, оглянув загальноосвітню школу та амбулаторію. Як результат, вкотре переконався, що «реформаторства» нинішньої влади лише ускладнюють життя людей у сільській місцевості.

«Зараз в Україні проблеми майже у кожній галузі і вирішити їх реально можливо лише після зміни цієї влади. Юрій Бойко – єдиний кандидат на пост Президента України, який знає як це зробити. В тому числі, підняти мінімальну зарплату медикам до рівня не нижче 12 тис. грн, запровадити прозорий механізм держзакупівель ліків для забезпечення хворих якісними ліками в повному обсязі та багато іншого. Разом ми зможемо протистояти нинішньому руйнівному режиму та здобути перемогу!», — резюмував Юрій Павленко.

Останні записи