На цьому наголосив народний депутат, ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ, Юрій Павленко в ефірі телеканалу «Київ».

Проект Постанови про саморозпуск Верховної Ради восьмого скликання, всупереч Регламенту, досі не зареєстрований.

«Ми вважаємо, що чим швидше ця Верховна Рада піде в історію, тим буде краще для країни. Враховуючи те, що незабаром буде обраний новий президент, дуже важливо мати баланс. Не треба забувати, що Україна – це парламентсько-президентська республіка і найвищим органом влади є Верховна Рада. Тим більше, що нинішній парламент має довіру близько 4%, він повністю не відповідає ані політичній ситуації в країні, ані запиту суспільства», – підкреслив Юрій Павленко.

Згідно Регламенту, народному депутату не можна відмовити у реєстрації проекту Постанови. Після реєстрації він потрапляє на розгляд підрозділів і комітетів ВРУ й лише тоді може бути внесений до порядку денного сесійного засідання.

«Однак, парламентська більшість вчепилася у свої мандати і боїться не те щоб розглянути питання про саморозпуск, а навіть зареєструвати відповідну Постанову», – наголосив політик.

Засновник ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Юрій Бойко заявив, що наразі ситуація вивчається з юридичної точки зору й не виключено звернення до суду, аби змусити Секретаріат Верховної Ради зареєструвати Постанову про саморозпуск парламенту.

Юрій Павленко також прокоментував й іншу Постанову, яка стосується обов’язкового і негайного розгляду Виборчого кодексу зі змінами виборчої системи.

«Необхідно перейти на пропорційну систему за відкритими списками. Втім, нинішня парламентська більшість саме це й обіцяла українцям, але не виконала. Вимагаємо, аби прийнятий у першому читанні законопроект, до якого вже напрацьовано 4 тисячі поправок, було розглянуто. Вибори до Верховної Ради України повинні пройти за новою виборчою системою», – резюмував Юрій Павленко.

Останні записи