Про це заявив народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Юрій Павленко, коментуючи проект Постанови №10284 про соціальне становище дітей та невідкладні заходи з удосконалення діяльності захисту прав дитини в Україні, яку парламентар зареєстрував у Верховній Раді 13 травня.

«Протягом останніх п’яти років охорона дитинства та захист прав дитини в Україні не належали до загальнонаціональних пріоритетів. Основні показники благополуччя українських дітей погіршуються. В Україні давно сформована суспільна потреба глибоко та об’єктивно проаналізувати чинне законодавства у сфері реалізації права дитини — права на виживання та безпечне середовище, на захист від насильства та військового конфлікту. Діти мають право отримувати ефективні державні послуги і спілкування з державними службами, які спроможні вирішувати їхні проблеми», — сказав народний депутат.

Юрій Павленко звернув увагу на те, що майже кожного сесійного тижня приймається законопроект про додаткові повноваження органу опіки та піклування, а функціональна спроможність місцевих органів виконавчої влади не посилюється.

«Україна повинна відпрацювати ефективну систему забезпечення, дотримання, захисту прав дитини, що відповідає стандартам життя дитини. Підсумки роботи Уряду у 2014-2018 роках переконливо підтверджують: основні показники благополуччя дитини — матеріальне забезпечення, здоров’я, навчання та розвиток, соціальний захист, а також захист від війни та насильств — погіршилися», — наголосив парламентар.

Народний обранець також поінформував, що направив до центральних та місцевих органів виконавчої влади понад 50 депутатських запитів з питань захисту прав дитини.

«Вони стосувалися проблем булінгу і домашнього насильства, захисту прийомних дітей від дискримінації, забезпечення та захисту прав дітей, які постраждали внаслідок збройного конфлікту… Відповіді, які надійшли на мої запити, свідчать лише про віртуальні успіхи влади», — констатував Юрій Павленко.

Останні записи