Про це заявив народний депутат України Юрій Павленко від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ — ЗА ЖИТТЯ у прямому ефірі політичного ток-шоу «Пульс» на телеканалі «112 Україна».

Політик вважає, що заяви міністра МВД про чесні і прозорі вибори правоохоронні органи повинні підкріпити реальними діями із забезпечення законності і безпеки громадян на виборчих дільницях.

«Наразі спостерігається три основні напрямки фальсифікації з боку влади: підкуп, максимальне використання адміністративного ресурсу і залякування активістів, агітаторів та працівників штабів», — наголосив Юрій Павленко.

За інформацією опозиціонера, підкуп здійснюється з трьох джерел.

«З державного бюджету — монетизація субсидій у березні є нічим іншим як підкупом; бюджетів місцевих рад, де більшість пропрезидентських депутатів заклали кошти на так звану матеріальну допомогу, яка також виплачуватиметься у березня. Третє джерело — це вже безпосередньо підкуп голосів», — повідомив Юрій Павленко.

Він також звернув увагу на те, що голови обласних та районних державних адміністрацій сьогодні фактично є керівниками штабів.

«А щодо залякування, то йде активне використання підконтрольних владі радикалізованих груп. Ті ж люди, що штурмували поліцейський відділок у Києві, за декілька днів до того штурмували Житомирську обласну раду», — підкреслив народний депутат.

Парламентар також прокоментував пропозиції тих політичних діячів, які радять громадянам «брати гроші, а голосувати на власний розсуд».

«Це неправильно. Якщо вас намагаються підкупити, ще й за гроші, які у вас же і вкрали, — дзвоніть у поліцію та притягуйте недобросовісних кандидатів до відповідальності», — підсумував Юрій Павленко.

Останні записи