У ніч на 20 червня помер черкаський журналіст Вадим Комаров, якого жорстоко побили 4 травня. Народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ, члена парламентського Комітету з питань свободи слова та інформполітики Юрій Павленко закликав Президента України Володимира Зеленського взяти під особистий контроль розслідування всіх резонансних вбивств журналістів.

«Вбивство Вадима Комарова продовжує кривавий ланцюг злочинів проти журналістів. У центрі Європи, в державі, що претендує на те, щоб називатися демократичною, триває насильство по відношенню до працівників ЗМІ, і фактично ніхто не може гарантувати їм безпеку. Ця трагедія в черговий раз нагадує нам про ті загрози, які нависають над свободою слова в Україні», – підкреслив Юрій Павленко.

За його словами, ситуація, що склалася, стала результатом того, що за кілька років так ніхто не поніс відповідальності за вбивства Бузини і Шеремета.

«Так і не покарані вбивці Олеся Бузини і Павла Шеремета, і зрушень у розслідуванні цих справ не спостерігається. Суспільству пропонують фактично змиритися з тим, що винні так і залишаться безкарними, а це буде породжувати нове насильство і нові вбивства», – сказав опозиційний політик.

«Володимир Зеленський повинен взяти під особистий контроль розслідування цих резонансних вбивств. І публічний звіт про результати розслідувань всіх злочинів проти представників ЗМІ став би маркером для Глави держави на готовність захистити і забезпечити свободу слова в Україні», – наголосив Юрій Павленко.

Народний депутат також нагадав, що він неодноразово наполягав на необхідності проведення парламентських слухань щодо безпеки журналістів, однак цій Верховній Раді вони були не потрібні, як і багато інших важливих для людей та країни питань.

«Я ще раз звертаюся до спікера парламенту, внести до найближчого порядку денного роботи Верховної Ради проведення парламентських слухань, присвячених безпеці журналістів і свободі слова в Україні, на яких правоохоронці повинні надати звіт про результати розслідування вбивств Бузини і Шеремета, а також інших злочинів проти журналістів», – резюмував опозиціонер.

Останні записи