На цьому наголосив народний депутат України від ОПОЗИЦІЙНОЇ  ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Юрій Павленко, виступаючи з трибуни парламенту з приводу голосування за проект Постанови №10162 про подолання негативних наслідків екологічної ситуації у басейні річок Случ і Хомора, який підтримали 228 народних депутатів.

«Вже більше чотирьох років забруднені річки Случ і Хомора у буквальному розумінні отруюють життя не тільки флори і фауни, а й мешканців Житомирської та Хмельницької областей, які використовують воду з річок у власних домогосподарствах. Через несанкціоновані скиди ТОВ «Понінківська картоно-паперова фабрика – Україна» та КП «Полоннетепловодопостачання» небезпечних промислових відходів та неочищених вод до річок назріває екологічна катастрофа. Централізоване водопостачання міста Новограда-Волинського Житомирської області здійснюється з річки Случ. За даними Держекоінспекції, кількість забруднюючих речовин у 2-5 разів перевищує допустиму норму та свідчить про низьку біохімічну очистку стічних вод на очисних спорудах», — повідомив Юрій Павленко.

Мешканці, місцеві депутати та депутати Верховної Ради неодноразово зверталися до правоохоронних органів, до Понінківської картонної фабрики виїжджали численні робочі групи та екологічні комісії.

«Вивченням питання неодноразово займався я особисто та мої однопартійці у Житомирській області. Загальні напрацювання за чотири роки лягли в основу проголосованої 16 травня постанови», – зазначив Юрій Павленко.

Оскільки, відповідно до статті 5 Закону України «Про зону надзвичайної екологічної ситуації», однієї з підстав для оголошення окремої місцевості зоною надзвичайної екологічної ситуації є значне перевищення гранично допустимих показників якості навколишнього середовища,  Кабінету міністрів рекомендовано здійснити подання президенту України щодо визнання басейну річок Хомора та Случ на території Полонського району Хмельницької області та Баранівського і Новоград-Волинського районів Житомирської області зоною надзвичайної екологічної ситуації.

«Закон гарантує безпеку людей та охорону навколишнього середовища. Отже, вслід за визнанням надзвичайної екологічної ситуації у Полонському, Баранівському і Новоград-Волинському районах потрібні термінові заходи для подолання наслідків екологічної катастрофи. Водночас ми звертаємося до правоохоронних органів з вимогою негайно розпочати кримінальне провадження та притягнути усіх винних у забруднені річок до відповідальності», – підсумував Юрій Павленко.

Останні записи