Про це заявив народний депутат Юрій Павленко, ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА — ЗА ЖИТТЯ, висвітлюючи проблему занепаду національного всиновлення.

“За оперативними даними Мінсоцполітики, у 2018 році українці всиновили 1343 дитини з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Така кількість усиновлень є найменшою за роки незалежності України. Для порівняння: громадяни України у 2004 році усиновили 1478 дітей, у 2009 році – 2381 дитину, у 2013 – 1831 дитину”, – підкреслив опозиційний депутат.

На його думку, такий занепад національного усиновлення стався через нерозуміння глибинних основ сфери захисту прав дитини та її виключення з пріоритетних не тільки Президентом та Урядом, а й мерами міст і головами райдержадміністрацій.

«Така некомпетентність призвела до розбалансованості влади, бездіяльності та порушення законодавства на місцях. Свій драматичний внесок робить і незавершена судова реформа, внаслідок чого суди не функціонують або перевантажені кримінальними справами, а позови про усиновлення розглядають в останню чергу. Скасування наглядової функції прокуратури спричинило повну втрату державного контролю у сфері дитинства. Уповноважені добровільно зняли з себе функцію контролю», — наголосив політик.

Юрій Павленко переконаний, що аргументи діючої влади про небажання українців усиновлювати, не відповідають дійсності. За його даними, рівень готовності громадян до усиновлення дітей залишається стабільно високим: щоденно понад 1600 кандидатів в усиновителі шукають зустрічі з дитиною, яку готові усиновити.

«Криза національного усиновлення обумовлена й тим, що відповідні органи влади не визнають вчасно сиротами дітей, які втратили батьків, – тобто не надають їм статусу дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування. Це позбавляє їх передбаченої законом державної допомоги та можливості бути усиновленими. Такі діти роками перебувають в інтернатах, притулках і санаторіях. Натомість влада, фактично порушуючи право дитини на сім’ю, видає щорічне зменшення кількості дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування за показник свого успіху», — підкреслив опозиціонер.

Юрій Павленко також занепокоєний тенденцією 2018 року, згідно з якою майже на 15% збільшилася кількість усиновлень іноземцями. Інформація, яка надходить с місць, свідчить про непоодинокі випадки грубих порушень законів України посадовими особами при наданні дозволів на усиновлення дітей іноземцями, повідомив політик.

«Не хочеться вірити, що керівники Міністерства соціальної політики, Уповноважений Президента України з прав дитини причетні до порушення законів при міждержавному усиновленні, але не бачити таких порушень – теж посадовий злочин. Водночас різке зменшення національного усиновлення протягом останніх чотирьох років свідчить про грубе порушення прав дитини на сім’ю і фактично є вироком діючій владі», — резюмував Юрій Павленко.

Як свідчить інфографіка, українці залюбки всиновлюють не тільки малюків. У минулому році тільки половина усиновлених дітей були віком до 3 років, інших усиновили у віці старше 6 років. 75 усиновителів стали батьками дітей підліткового віку.

Останні записи