Про те, чому молодь їде з України, чому скорочується населення країни і про перспективи подальшого розвитку подій йшлося на зустрічі народного депутата від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Юрія Павленка із викладачами та студентами Вінницького інституту конструювання одягу і підприємництва.

Питань до народного депутата було багато: про програму кандидата в президенти Юрія Бойка, відтік кадрів та молодих спеціалістів, шляхи досягнення миру, боротьбу з бідністю, тарифи, відновлення економіки, створення нових робочих місць.

За словами Юрія Павленка, однією з найважливіших проблем на сьогодні є демографічна ситуація в Україні, яка чи не найгірша за всі роки незалежності. «І якщо її не почати виправляти – це може привести до справжньої катастрофи. За минулий рік населення України скоротилося на 233 тисячі людей. У 2018 році на 100 померлих припадало лише 57 новонароджених. Низькі зарплати, високий рівень безробіття і невпевненість в тому, що хороші робочі місця з’являться найближчим часом, провокують трудову міграцію, що, в свою чергу, призводить до втрати молодого населення і перетворює демографічну кризу на незворотний процес. Якщо не вжити термінових заходів, то темп зменшення чисельності населення буде тільки наростати, населення старіти, а економіка падати», – наголосив опозиційний політик.

«Молодь виїжджає з країни, багато хто шукає навчальні заклади за кордоном. Через це Україна втрачає свій інтелектуальний потенціал. Тому одне із ключових завдань – зробити українську освіту конкурентною, зробити так, щоби студент після закінчення навчального закладу володів якісними знаннями і мав робоче місце. Має бути державна програма з працевлаштування молодих спеціалістів. Необхідно проаналізувати, які професії будуть актуальними у наступні 5-10 років, і вибудовувати роботу вишів з урахуванням цих потреб», – зазначив Юрій Павленко.

Він підкреслив, що молодь хоче бачити країну передбачуваною, такою, в якій є перспектива для самореалізації. «Всі хочуть спокійного, стабільного і прогнозованого життя. Наше завдання – зробити так, щоб в країні був мир, тому що без миру не буде розвитку, і всі речі, які ми плануємо, залишаться на папері. Ми повинні створити умови для того, щоб молоді люді, які хочуть рухатись вперед, мали таку можливість», – сказав парламентарій.

Народний депутат також підкреслив, що виклики, які постали перед Україною, є надзвичайно серйозними. «Тому вкрай необхідно зробити так, аби вибори президента пройшли чесно, прозоро і демократично. 31 березня дуже важливо зробити правильний вибір – проголосувати за мир!» – резюмував опозиціонер.

Останні записи