Про це заявив народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Юрій Павленко, спілкуючись з журналістами з нагоди Дня місцевого самоврядування.

За словами політика, сьогодні на плечі працівників органів місцевого самоврядування покладена важка ноша. Адже за тих умов, які створила влада, впроваджувати реальну децентралізацію на місцях практично неможливо. Так, загальний обсяг непрофінансованих витрат, які в останні роки були скинуті на місця, перевищує суму 40 млрд грн.

«Місцеві бюджети зіткнулися з непрофінансованими делегованими видатками, які значно зросли. Так, за оцінками Асоціації міст України, у 2018 році освітня субвенція недофінансована на 4,4 млрд грн, медична – на 7 млрд грн. А субвенції на фінансування обіцяних центральною владою пільг взагалі не передбачені. Так, немає відшкодувань за пільговий проїзд громадян, послуги зв’язку, погашення заборгованості місцевих бюджетів через різницю в тарифах, встановлених центральною владою тощо. Місцеві органи влади, аби вчителі та медпрацівники отримували заробітні плати, вимушені скорочувати видатки на типові для них напрямки фінансування та фактично перебирати на себе ті функції, які має виконувати держава на найвищому рівні», – зауважив Юрій Павленко.

Парламентарій підкреслив, що у процесі формування ОТГ виникає все більше правових колізій і суперечностей. «ЦВК, наприклад, може скасувати вибори в ОТГ, мотивуючи це необхідністю роз’яснень профільного Комітету парламенту. Хоча до цього вибори призначалися і проводилися. Або воєнним станом, хоча ті, хто його приймав, запевняли, що обмеження прав громадян не буде», – сказав він.

За його словами, замість об’єднання зусиль місцевої влади такі «реформи» провокують конфлікти між органами місцевого самоврядування різних рівнів. «Обласні ради «кроять» ОТГ на свій розсуд і часто ігнорують методичні рекомендації та розрахунки. А районні ради конфліктують з ОТГ за правосуб’єктність і власність на територіях відповідних районів. Проекти перспективних планів об’єднання територіальних громад створюються не на місцевому рівні, а нав’язуються обласними адміністраціями. І саме ОДА мають вирішальний голос в процесі подачі заявок до Державного фонду регіонального розвитку», – підкреслив Юрій Павленко.

Політик наголосив, що попри тяжкі та несприятливі для розвитку умови, місцеві органи влади все ж не опускають рук, намагаючись забезпечити права людей. «Ми часто чуємо, що та чи інша рада скликала позачергову сесію: це свідчить, що нагальні питання не відкладаються до визначених календарним планом дат, а вирішуються негайно», – зазначив опозиціонер.

Юрій Павленко підкреслив, що ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ ставить перед собою мету провести реальну реформу місцевого самоврядування, надати органам місцевого самоврядування всі необхідні повноваження для облаштування життя громад.

«По-перше, обласні та районні ради повинні отримати право формування відповідних виконавчих комітетів. По-друге, ми виступаємо за розширення фінансової бази місцевого самоврядування для реалізації нових повноважень. По-третє, в ході реальної децентралізації необхідно істотно скорегувати повноваження центральних органів влади. По-четверте, необхідно завершити формування земельного законодавства та земельного кадастру, чітко визначити суб’єктів землекористування. І найголовніше – необхідно на практиці забезпечити участь громадян у вирішенні важливих для громади і регіону питань. В першу чергу, соціокультурного та гуманітарного характеру», – резюмував опозиціонер.

Останні записи