Про це заявив народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ — ЗА ЖИТТЯ Юрій Павленко у ході робочого візиту у місто Овруч Житомирської області.

Овруцький район — однин із найбільш постраждалих від Чорнобильської катастрофи, тому питання пільг тут особливо актуальне. Під час зустрічі із народним депутатом овручани говорили про невиконання владою рішення Конституційного суду щодо відновлення пільг чорнобильцям.

«17 липня 2018 року Конституційний Суд України ухвалив рішення, яким визнав неконституційним скасування пільг постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи та відновив відповідні соціальні гарантії. Це була спільна перемога чорнобильців, Юрія Бойка та усіх опозиційних депутатів, які підтримали подання до вищої судової інстанції. З того часу минуло вже півроку, однак уряд і досі не виконує рішення КСУ — рішення прямої дії, обов’язкове до виконання! Нинішня влада свідомо порушує закон та вчергове доводить свою байдужість і до українського народу, і до його героїв», — підкреслив Юрій Павленко.

Чорнобильці підтвердили, що не отримують компенсацій на лікування, чисте харчування, за роботу у зоні забруднення та низку інших виплат, передбачених законодавством.

«Чорнобильці захистили країну від радіаційної катастрофи, але сьогоднішня влада, замість вдячності, демонструє абсолютну байдужість до цих людей. Вона урізає фінансування найважливіших програм онколікування, згортає житлові програми, а дітям чорнобильців скасовують право на отримання безкоштовного харчування у школах, намагаючись замінити його копійчаної монетизацією. Влада знехтувала навіть рішенням Конституційного суду. ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА — ЗА ЖИТТЯ продовжить відстоювати права простих людей. Після перемоги на виборах одним із перших наших рішень стане відновлення всіх пільг та допомог ліквідаторам і постраждалим від аварії на ЧАЕС», — резюмував опозиційний політик.

Під час робочої поїздки до Овруча Юрій Павленко зустрівся з трудовим колективом приватного підприємства «Виробнича компанія Металіст», яке виготовляє устаткування загального призначення, тензометричні ваги, конвеєри, дозатори для сипучих сумішей тощо. На підприємстві працює близько 40 людей, і нестача кваліфікованих кадрів — одна з головних проблем.

«Підприємство «Металіст» працює і хоче розширювати свої ринки збуту. Водночас складні умови ведення бізнесу, а це — високі тарифи на електропостачання, податки, та нестача робочої сили стають на заваді розвитку. Профтехосвіта в Україні мало-помалу зникає. Сьогодні не готують токарів та зварювальників у такій кількості, щоб забезпечити повномасштабне вітчизняне виробництво, власний споживчий ринок та вийти на експорт. Звісно, колективи поповнюються молодими кадрами, але це зовсім не спеціалісти своєї галузі — старше покоління працівників вимушене їх навчати та передавати власний досвід, починаючи з азів виробництва. Знищуючи профтехосвіту, влада знищує базу для існування українських виробничих підприємств», — вважає парламентар.

Юрій Павленко переконаний: сьогодні країна потребує президента, вірного інтересам громадян, хорошого управлінця, професіонала.

«Таким є Юрій Бойко. Він неодноразово виводив із глибоких криз державні підприємства, національні корпорації і навіть економічні галузі, коли керував ними. Отже, — зможе підняти й країну», — підсумував Юрій Павленко.

Останні записи