У зв’язку з масовим закриттям шкіл та незабезпеченням освітньою субвенцією територіальних громад Житомирщини, народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Юрій Павленко направив депутатський запит до вищих органів влади, зокрема прем’єр-міністру Володимиру Гройсману, віце-прем’єр-міністру Генадію Зубку та міністру освіти і науки Лілії Гриневич.

«Освітян Житомирщини турбує загрозлива тенденція до масового закриття шкіл, яка виникла внаслідок застосування з 2018 року формули обрахування освітньої субвенції для виплати заробітної плати педагогічним працівникам. Таким чином, вже цього року 19 об’єднаних територіальних громад області не забезпечені достатнім обсягом коштів освітньої субвенції, що може призвести до ліквідації закладів загальної середньої освіти в цих громадах або пониження їхнього ступеня», — прокоментував свій запит Юрій Павленко.

Мова йде про Краснопільську, Радомишльську, Курненську, Новоборівську, Оліївську, Швайківську, Вчорайшенську, Овруцьку, Любарську, Хорошівську, Барашівську, Піщівську, Пулинську, Білокоровицьку, Соколівську, Баранівську, Семенівську, Миропільську, Лугинську об’єднані територіальні громади Житомирської області. Загальна недостатність освітньої субвенції ОТГ Житомирської області на 2019 рік складає 46 млн грн.

У запиті народного депутата до вищих органів виконавчої влади наголошується, що органи місцевого самоврядування створюють і утримують мережу закладів освіти та їхні філії (частина 1 статті 13 Закону України «Про освіту»). Це дозволяє забезпечити територіальну доступність повної загальної середньої освіти кожній дитині. Законодавство також передбачає, що кожна особа має право здобувати початкову та базову середню освіту в закладі освіти, що найбільш доступний та наближений до місця її проживання.

«Ми розуміємо ситуацію зі зменшенням кількості учнів в окремих населених пунктах. Водночас організація діяльності опорних навчальних закладів має вирішуватися в комплексі із питаннями ремонту доріг, безпечного підвозу учнів, створення сучасного освітнього простору тощо. Новоутворені об’єднані територіальні громади не в змозі самостійно вирішити усі ці завдання, тим паче з урахуванням критичної недостатності освітньої субвенції. Звертаюся до урядовців, аби вони пояснили — чи можливі розвиток громад та реальна децентралізація за такого забезпечення ОТГ освітньою субвенцією?» — резюмував Юрій Павленко.

Останні записи