Про це заявив народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Юрій Солод, коментуючи екологічну ситуацію у Слов’янському районі Донецької області.

25 травня у Райгородку місцеві жителі вийшли на акцію протесту проти роботи на території селища двох асфальтобетонних заводів. Люди зажадали повністю зупинити їх роботу, а також почати розслідування щодо неконтрольованих викидах в атмосферу небезпечних забруднюючих речовин.

Дізнавшись про ситуацію, Юрій Солод одним із перших звернувся до правоохоронних органів з метою перевірки діяльності підприємств, а також порушень у сфері екологічного законодавства.

«У мене є інформація, що Слов’янською місцевою прокуратурою до Єдиного реєстру досудових розслідувань вже внесено відомості за ознаками кримінального злочину – забруднення атмосфери шкідливими для життя і здоров’я людей або для довкілля речовинами, відходами або іншими матеріалами промислового чи іншого виробництва внаслідок порушення спеціальних правил. Вже встановлено, що у санітарній зоні Слов’янського курорту та охоронній зоні р. Сіверський Донець з порушеннями екологічного законодавства працюють два асфальтобетонні заводи. Чорний дим, який вони викидають, осідає, покриваючи небезпечної пилом буквально все в радіусі декількох кілометрів. А феноли, які знаходяться в цих викидах, сприяють розвитку онкологічних захворювань», – розповів журналістам Юрій Солод.

Парламентар також зазначив, що у даний час досудове розслідування триває – вже зафіксовано, що у підприємств відсутні спеціальні дозволи.

«Разом зі своєю командою ми будемо здійснювати щоденний моніторинг повітря у селищі. Якщо викиди продовжаться, будемо викликати поліцію, представників екологічної інспекції, знову звертатися у прокуратуру. Жителі Райгородка мають право на безпечне для життя і здоров’я довкілля!» – підкреслив Юрій Солод.

 

Останні записи