Про це заявив народний депутат, засновник «Опозиційної платформи – За Життя» Юрій Бойко, коментуючи введення воєнного стану в 10 областях України.

«Ми категорично проти введення в країні воєнного стану в сьогоднішній ситуації, тому що це не призведе до деескалації конфлікту в Азовському морі, не призведе до звільнення українських моряків. Що повинен був робити Петро Порошенко ? Він повинен був, перш за все, зв’язатися з керівництвом Європейського Союзу, запропонувати, щоб за посередництва ЄС було створено переговорний майданчик і вийти на прямі переговори з керівництвом РФ щодо припинення конфлікту в Азовському морі, щоб не допустити його розширення. Друге питання, яке мало бути вирішено – це питання звільнення українських моряків. Але Петро Порошенко зробив все з точністю до навпаки. Він запропонував Верховній Раді прийняти законопроект, який затверджує його указ, що фактично веде до зриву президентських виборів і надає йому можливість ще деякий час протриматися на посаді президента.

Це абсолютно антинародне рішення. Воно не було підтримано навіть залишками правлячої коаліції, я вже не кажу про принципове ставлення до цього питання «Опозиційної платформи – За Життя». Ми проголосували «проти». Вважаємо, що воєнний стан нічого не вирішить в головному питанні – питанні збереження людських життів і припинення війни», – підкреслив Юрій Бойко.

«Я не вірю заявам, що нічого не зміниться. Тому що воєнний стан – це суттєве обмеження прав людей, обмеження роботи ЗМІ, порушення права на приватне життя. Це введення комендантської години, якщо захочуть. І це все вводиться в десяти областях, які були обрані з політичних міркувань, тому що люди там не збираються голосувати за чинного президента. І як раз по них вдарило оголошення воєнного стану», – зазначив парламентарій.

Юрій Бойко наголосив, що реакція людей на події в парламенті – архінегативна, вони просто в шоці.

«Люди налякані, вони не розуміють, чого ще очікувати від цієї влади, тому що одразу відбулося зниження курсу гривні, утворилися черги за продуктами та паливом. Люди бояться, що можуть бути спроби відібрати їхнє майно. Я особисто, народні депутати, представники «Опозиційної платформи – За Життя», ми будемо виїжджати в ці області і захищати їх мешканців. Тому що не можна таким чином зводити рахунки з частиною країни, розділяти її, ділити людей. І все це робиться під гаслом патріотизму», – сказав опозиціонер.

Він також звернув увагу на детективну історію, яка сталася з президентським указом про введення воєнного стану.

«В «Урядовому кур’єрі» з’явився перший варіант указу про 60 днів воєнного стану, а з трибуни 26 листопада зачитали про 30 днів воєнного стану і 10 областей, де він вводиться. Ми дочекаємося остаточного варіанту і будемо оскаржувати це рішення. Я сподіваюсь, що найближчим часом ми це відмінимо», – підкреслив Юрій Бойко.

За його словами, те, що відбувалося у Верховній Раді, не підтримали і західні лідери, а багато ЗМІ, в тому числі і європейські, взагалі сказали, що це спроба президента з надзвичайно низьким рейтингом ще деякий час протриматися при владі.

«Правду не сховаєш, всі розуміють, що це було намагання зірвати вибори. І це бачив не тільки народ України, це бачив весь світ. Реакція міжнародної спільноти неоднозначна, і глибока стурбованість – це м’яко кажучи. Я б звернув увагу на побажання держсекретаря США, який закликав до прямих переговорів між керівництвом України та РФ. Це, мабуть, найбільш красномовний сигнал, який отримав Петро Порошенко», – зазначив засновник «Опозиційної платформи – За Життя».

Він також підкреслив, що введення воєнного стану вкрай негативно позначиться на економіці України.

«Це похорони інвестиційного клімату в державі, тому що інвестори почнуть виводити гроші з країни. Бо якщо вже приймаються рішення про воєнний стан, то чого їм чекати далі. А це дуже погано для держави в економічному сенсі, тому що зростатиме рівень бідності людей. Жодна країна, де діяв воєнний стан, не була успішною», – додав народний депутат.

«Спроби подовження воєнного стану можливо й будуть, але ми будемо стояти на захисті людей, на захисті їхнього вільного вибору і не дозволимо цій владі й далі знущатися над громадянами України. Наше завдання якомога швидше закінчити всю цю фантасмагорію, припинити воєнний конфлікт, зробити все, щоб був мир і почати відновлення країни. Я вважаю, що це головне завдання для майбутньої влади», – резюмував Юрій Бойко.

Останні записи