За ініціативи фракції опозиціонерів Сумська обласна рада вирішила направити до вищого керівництва держави звернення з приводу протиправних дій ПАТ «Сумигаз» та забезпечення стабільного функціонування газорозподільної системи Сумської області.

«Некомпетентні управлінці довели товариство до скрутного фінансово-економічного стану, коли внаслідок нестачі коштів відбуваються постійні скорочення чисельності працівників та руйнується матеріально-технічна база. На сьогоднішній день обмеженість ресурсів аварійних служб та нестача спеціалізованої техніки не дозволяє ПАТ «Сумигаз» оперативно усувати наслідки аварійних ситуацій на газопроводах чи з газоспоживаючим обладнанням», – йдеться у документі.

На підприємстві своєчасно не відновлюється державне майно, і це може у подальшому поставити під загрозу безперебійне газопостачання на території Сумської області. Натомість відбувається часткове виведення майна з державної власності – поступово списується зруйноване, а на його місце вводиться в експлуатацію майно, що перебуває у приватній власності.

Особливе обурення, зазначають опозиціонери, викликають зловживання керівництва ПАТ «Сумигаз» у взаємовідносинах з побутовими та непобутовими споживачами.

«Протиправні нарахування побутовим споживачам додаткових обсягів газу за останні три роки є свідомим порушенням законодавства та намаганням збагатитися за рахунок населення. Ці дії вкрай негативно вплинули на суспільну-політичну ситуацію у нашій області», – зазначають опозиціонери.

З метою забезпечення енергетичної безпеки у Сумській області, стабільності функціонування газорозподільної системи депутати запропонували організувати проведення інвентаризації державного майна, яке використовується для забезпечення розподілу природного газу та знаходиться на балансі ПАТ «Сумигаз. Просять забезпечити проведення перевірки Антимонопольним комітетом, НКРЕКП, Генеральною прокуратурою дій ПАТ «Сумигаз» щодо нарахувань додаткових обсягів газу побутовим споживачам, перешкоджань діяльності непобутових споживачів.

Також у зв’язку з грубими порушеннями з боку ПАТ «Сумигаз» вимог чинного законодавства та умов користування державним майном депутати пропонують ініціювати відсторонення голови правління ПАТ «Сумигаз» Тацького К.В. від займаної посади.

Звернення опозиціонерів було підтримано більшістю голосів депутатів.

Останні записи