Заява ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ

Антиконституційний, такий, що порушує права мільйонів українських громадян мовний закон, підписаний спікером поки ще чинного парламенту. Всі п’ять років партії війни робили все, щоб посилити розкол в українському суспільстві, нагнітаючи антиросійську істерію, підігруючи радикалам та ура-патріотам.

І справа тут зовсім не в захисті української мови як державної. Даний закон фактично унеможливлює використання рідної мови російськомовними громадянами, представниками інших національних меншин, суперечить конституційним принципам і міжнародним нормам, які ратифікувала Україна.

Цей закон відкриває дорогу дискримінації за мовною ознакою – він порушує ст. 10 Конституції України, за якою держава забезпечує всебічний розвиток і функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя на всій території України, а також гарантує вільний розвиток, використання і захист російської та інших мов національних меншин.

ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ вимагає від президента Петра Порошенка ветувати цей закон як такий, що суперечить Конституції України та порушує права українських громадян. У разі підписання Закону ми будемо домагатися його скасування в судовому порядку.

Після перемоги на виборах спільно з представниками всіх національних громад України ми розробимо і приймемо новий закон про мову.

Ми захистимо права і свободи українських громадян. Це загальна мета для всіх, хто готовий працювати задля єднання країни та консолідацію суспільства. Україна буде мирною, правовою і демократичною державою!

Останні записи