Сьогодні у Брюсселі відбувається другий раунд тристоронніх переговорів між Україною, Росією та ЄС щодо транзиту газу. Без перебільшення ‒ це питання має архіважливе значення, причому не лише для енергетичного сектора, а й для економіки нашої країни в цілому. Скажу більше: збереження після 1 січня 2020 року транзиту російського газу в Європу територією України належить до сфери національних інтересів. Це питання економічного виживання для нашої країни.

Але коли у Брюссель вирішувати в першу чергу економічне питання їде не міністр енергетики та вугільної промисловості, а пан Клімкін ‒ таке собі навколополітичне непорозуміння, міністр, діяльність якого на ниві зовнішньої політики інакше як epic fail, просто запаморочливо-епічний провал, і не назвеш ‒ виникає, м’яко кажучи, нерозуміння. Досить згадати недавню делікатну ситуацію з його заявою про спільну місію ОБСЄ та ООН ‒ ця інформація була безапеляційно спростована спецпредставником ОБСЄ у Тристоронній контактній групі з врегулювання конфлікту на Донбасі Мартіном Сайдіком.

Складно навіть уявити, що здатний нафантазувати пан Клімкін у питанні транзиту ‒ в темі, в якій він не розбирається. Але ще складніше уявити, які наслідки матимуть ці переговори для України. Той факт, що у Брюссель їде саме пан Клімкін, говорить про те, що у Києві питання транзиту вважають виключно політичним. А тому такі переговори заздалегідь приречені. Єдиний вихід, що дозволяє забезпечити транзит російського газу територією України, ‒ створення газотранспортного консорціуму між Україною, Росією та європейськими компаніями ‒ споживачами газу. Іншого виходу, що відповідає інтересам економіки України, немає.

Віктор Медведчук,

голова Політради

«Опозиційної платформи ‒ За життя»

Останні записи