Представниці всіх парламентських фракцій під час розгляду президентського проекту закону про вибори зажадали закріпити у тексті документа норму про обов’язкову 30% квоту для жінок у кожній десятці виборчого списку.

«Ми, представниці міжфракційного депутатського об’єднання «Жінки. Мир. Безпека», від імені жінок України просимо закріпити право жінок бути більш широко представленими в українському парламенті. Всі економічно розвинуті країни вже давно закріпили квоти присутності жінок у різних органах влади на рівні не менше 30%. Жінки довели, що можуть розвивати гуманітарну, соціальну та економічні сфери не гірше за чоловіків – прийшов час і України», – зазначила у виступі народний депутат Ірина Суслова.

У парламенті зареєстровано низку законопроектів, які пропонують на законодавчому рівні гарантувати жінкам більш широку присутність у парламенті, уряді та органах місцевого самоврядування.

«Спілкуючись з новим главою Адміністрації президента України Андрієм Богданом, я закликала його зробити все для того, щоб розширити представництво жінок у владі, і він погодився з такою необхідністю. Показовим є тут досвід Ісландії, яка всього за рік зробила величезний прорив в цьому питанні. Як підсумок – Ісландія європейський лідер з представництва жінок в уряді і парламенті, і лідер за рівнем і якістю життя громадян країни. Це те, до чого треба прагнути і нам, тому що майбутнє України точно знаходиться у жіночих руках», – підкреслила лідер Національної платформи «Жінки за Мир», ініціатор створення МФО «Жінки. Мир. Безпека» Наталія Королевська.

Останні записи