На З’їзді жінок-лідерів України, який в п’ятницю, 1 березня, пройшов на Сході країни, понад 700 учасниць Національної платформи «Жінки за Мир» підвели підсумки роботи за три роки. Також жінки-лідери звернулися з вимогою до кандидатів в президенти країни – зняти свої кандидатури і підтримати єдиного кандидата від Південного Сходу, що має реальні шанси перемогти.

«Мені дуже приємно, що нашу третю річницю ми зустрічаємо тут, в Донбасі, де п’ять років тому ми розпочали свій шлях. І хоч тоді ми ще не називалися Національної платформою «Жінки за Мир», ми були Жінками за Мир. За ці роки ми стали сильнішими – об’єднали понад 150 тисяч жінок з усіх областей України, створили 150 регіональних представництв «Жінок за Мир», провели десятки форумів, з’їздів і гуманітарних місій. Ми відкинули всі наші відмінності та об’єдналися навколо ідеї миру!» – підкреслила голова правління Національної платформи «Жінки за Мир» Ірина Касьян.

З ініціативи та за участю «Жінок за Мир» було розроблено Мирний жіночий план, який був представлений на міжнародних самітах, і більшість пунктів якого увійшли до Резолюції ПАРЄ.

Учасниці Національної платформи також розробили більше 90 законопроектів, спрямованих на досягнення миру і підвищення соціальних стандартів, направили 15 подань до Конституційного Суду і близько 20 позовів до судів України про захист прав громадян.

Ризикуючи життям, під обстрілами і бомбуваннями, жінки регулярно здійснюють гуманітарні місії в «сіру» і «червону» зони Донбасу, надаючи мирним громадянам гуманітарну, юридичну та психологічну допомогу.

«Війна і соціальна криза навчили нас – жінок України – діяти, об’єднуватися і будувати мир. Ми показали, що сила довіри, співчуття і примирення сильніша за зброю. І сьогодні, заради миру в країні, ми закликаємо кандидатів у Президенти України відкласти в сторону особисті амбіції та суперечності і до 8 березня зняти свої кандидатури на користь єдиного опозиційного кандидата від Південного Сходу, що має реальні шанси перемогти. Це – єдиний шлях до миру і стабільності в Україні!» – резюмувала ініціатор Національної платформи «Жінки за Мир» Наталія Королевська.

Останні записи